CHP'nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan adayı Ferdi Zeyrek açıklamalarda bulundu.

Esenyurt’ta Kapı İmalathanesinde Yangın! Esenyurt’ta Kapı İmalathanesinde Yangın!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre kazanan CHP'nin adayı Ferdi Zeyrek, "Seçim sonuçları açıklandı, sandığa sahip çıktık. Bana oy atan atmayan, partili partisiz artık 1,5 milyon insanın başkanı olacak Ferdi Başkan geliyor” ifadelerini kullandı.

Zeyrek, partisinin İl Başkanı İlksen Özalper ve Şehzadeler Belediye Başkan adayı Gülşah Durbay ile Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan partililere hitap etti.

Sandıklardan gelen son verilere göre seçimi kazandıklarını söyleyen Zeyrek, partililerden kutlama yaparken kimseyi rencide etmemelerini istedi.

Zeyrek, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden adaletli ve eşit hizmeti getireceğini vurgulayarak, "Seçim sonuçları açıklandı, sandığa sahip çıktık. Bana oy atan atmayan, partili partisiz artık 1,5 milyon insanın başkanı olacak Ferdi Başkan geliyor. Bu kutlama burada kalsın, kimseye zarar gelmesin çünkü Manisa'daki her insan benim kardeşimdir" diye konuştu.

Her zaman halkın içine bir başkan olacağını belirten Zeyrek, yarından itibaren tüm sözlerini yerine getirmek üzere kolları sıvayacağını belirtti.

Kaynak: AA