Samsung Galaxy S24’ün marka elçisi olan sanal influencer Sam, yeni Galaxy S24 telefonunu ve yeni yapay zeka çağı hakkında konuşmak için 17 Ocak'ta Galaxy Unpacked 2024'e geliyor.

Samsung, Sam'in yeni ürünleri tanıtacağını ve etkinliğin konuklarıyla yapay zekânın yeni dönemi hakkında konuşacağını söylüyor. Lansman etkinliği sırasında, Latin Amerika'dan beş canlı (sanal değil) influencer ile röportaj yapacak.

Latin Amerika'da Bir İnfluencer

Sam gerçek bir yapay zekâ değil, o Samsung için veya Samsung’da gerçek isimsiz çalışan kişiler, blogerlar, seslendirme sanatçıları ve şarkı yazarları tarafından desteklenen animasyonlu bir avatar. Aralık ayında Sam, pop yıldızı olarak yeni kariyerini oluşturmaya başladı ve ilk müzik videosunu yayınladı.

Temmuz 2023'te sanal influencer, Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5 duyurusunu Samsung Live web sayfasında canlı olarak yayınladı. Sam sayesinde Latin Amerika'da katlanabilir telefon satışları arttı.

Threads, Türkiye'de Geçici Olarak Askıya Alınıyor Threads, Türkiye'de Geçici Olarak Askıya Alınıyor

Sam muhtemelen Unpacked 2024'ü geçen yıla benzer bir şekilde sunacak; burada hayranlar Samsung Live sayfasını ziyaret ederek en yeni AI destekli mobil ürünleri ve Galaxy S24 hakkındaki konuşmasını izleyebilecek.

Galaxy Unpacked 2024 etkinliği, 17 Ocak Çarşamba günü saat 21.00’da şirketin resmi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Muhabir: Yağmur Temiz