İsrail ordusunun yoğun saldırılar eşliğinde Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Gazze kent merkezinin güneybatısına girmesi üzerine bombalardan kaçan binlerce Filistinli yeniden yollara düştü.

Sahadan aktarılan bilgilere göre, İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri Gazze kentinin güneybatısındaki Derac, Rimal, Sanayi, Tel el-Hava, Tuffah ve Eski Şehir gibi pek çok bölgeyi yoğun şekilde bombaladı. İsrail askeri araçları da yoğun ateş eşliğinde Tel el-Hava ve Rimal mahalleleri ile Sanayi bölgesi eteklerine girdi.

Filistinliler, Kuzeye Doğru Kaçmaya Başladı

Bölgedeki binlerce Filistinli, yoğun saldırılar nedeniyle kuzeye doğru kaçmaya başladı.

İsrail savaş uçakları ve topçuları gece boyu Gazze kent merkezinin doğu, batı ve orta bölgelerini saatler boyunca ağır bombalarla hedef aldı. Saldırılar nedeniyle bölgede onlarca ölü ve yaralı olduğu aktarıldı.

Pekin’de Şiddetli Yağmur! Binlerce Kişi Tahliye Edildi Pekin’de Şiddetli Yağmur! Binlerce Kişi Tahliye Edildi

Ambulanslar ve Sağlık Ekipleri Bölgeye Giremiyor

Sağlık Bakanlığı'ndan Korkunç Bilanço

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 38 bin 153 Filistinlinin öldürüldüğünü, 87 bin 828 Filistinlinin yaralandığını bildirmişti.

Sağlık Bakanlığı, bölgedeki hastanelerin ve sağlık tesislerinin yoğun saldırılar nedeniyle hizmet veremez hale geldiğini ve tıbbi malzeme sıkıntısının had safhada olduğunu belirtti.

Kaynak: AA