Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Genel Başkanlığı'na seçilen isim belli oldu.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) 21. Olağan Genel Kurulu, 21 Ocak 2024 tarihinde Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu’nda yapıldı.

GGYD genel merkez, İzmir, Bursa, Konya ve Çorum şubelerinden yaklaşık 500 üyenin katıldığı GGYD 21. Olağan Genel Kurulu’nda, GGYD Genel Başkanı M. Nezih Allıoğlu ve Ömer Sabri Yolaş genel başkanlık seçimi için aday oldu.

Mansur Yavaş, Gölbaşı Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı Mansur Yavaş, Gölbaşı Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı

Olağan Genel Kurulda Başkanlık Divanı seçimi yapıldıktan sonra GGYD’nin 2023 yılına ait faaliyet raporu ve Denetleme Kurulu raporları okunarak kabul edildi. Daha sonra genel başkan adaylarının konuşmalarının ardından yapılan genel başkanlık seçiminde Ömer Sabri Yolaş 74 oy alırken, M. Nezih Allıoğlu 248 oy alarak yeniden GGYD Genel Başkanı seçildi.  

Ggyd 2

M. Nezih Allıoğlu, 21. Olağan Genel Kurul’daki konuşmasında, Ankara’da, 19 Mayıs 2003 tarihinde kurulan GGYD’nin 1000’den fazla üyesi ve 4 şubesi bulunduğunu söyleyerek, “Kurumsallaşmasını tamamlamış, ülke ekonomimize ve toplumumuza katkıda bulunmak için çalışan büyük bir aileyiz. Geçtiğimiz 20 yılda, ülkemize, toplumumuza katkıda bulunmak adına önemli adımlar attık. Bu büyük ailede, birlikte büyümenin ve başarıya ulaşmanın gururunu yaşadık” dedi.  

Allıoğlu, GGYD’nin 2024 yılında yeni projeler üretmeye, GGYD markasını Türkiye çapında duyurmaya devam edeceklerini ifade etti.

"Güçlenmeye Devam Edeceğiz"

Allıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Dinlememek için yola çıkanlar asla yorulmazlar’ sözünü kendimize rehber edindik. GGYD büyük ve çok güçlü bir aile, büyümeye, güçlenmeye devam edeceğiz. Hep birlikte daha iyi bir gelecek için, işbirliği ve dayanışma içinde yeni dönemin getireceği fırsatları değerlendireceğiz. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu ve onun ilkeleri doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. 2024 yılında daha da güçlenecek, daha da büyüyeceğiz. İkinci yüzyılda işte Türkiye İş’te GGYD!” 

Ggyd 1

GGYD’nin Yeni Yönetim Kurulu 

M. Nezih Allıoğlu başkanlığındaki GGYD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Ali Kayaalp, Arda Alkan, Aslıhan Kılınçaslan, Bahar Çınar, Burak İşkur, Çağrı Tetik, Derya Filiz Dalga, Ediz Taner, Emre Ünaldı, Figen Konak, Gülcan Nalbantoğlu, Gürbüz Bekiş, Hakan Sancur, Hakan Tekmen, Kaan Furkan Gül, Oğuzhan Satılmış, Puriya Koç, Serap Aytekin, Sibel Koç Pekyürek ve Sibel Yücel. 

GGYD 21. Olağan Genel Kuruluna, İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Kurt, Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı Başkanı, Veli Sarıtoprak ve Ankara’nın önde gelen diğer STK başkanları katıldı.

Kaynak: Yağmur Temiz