İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan yaptığı açıklamda; "Diliyoruz ki gençlerimiz kendilerini ilgilendiren konularda sadece duyduklarıyla değil, konuştukları, okudukları, takip ettikleri, uzmanından dinledikleriyle kanaat oluştursunlar, daha derinlemesine bilgi sahibi olsunlar" dedi.

Türkiye Gençlik STK'ları Platformu tarafından "Genç Türkiye Forumu 8 - Gençlerin inanç ve dindarlık algısı" temalı forum düzenlendi.

Antalya’da Üniversite Öğrencisi Yurtta Ölü Bulundu Antalya’da Üniversite Öğrencisi Yurtta Ölü Bulundu

Memur-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleşen foruma, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Gençlik STK'ları Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Ustaosmanoğlu ve davetli gençler katılım gösterdi.

Program sonrası açıklamalarda bulunan Bilal Erdoğan, 13 ilden 300 gencin katılımıyla gençlerin inanç ve din algısı üzerine konuşulduğunu belirtti.

Forumların, gençlik kamuoyu araştırması eşliğinde yapıldığını anlatan Erdoğan, belli konu başlıklarının 15 kişilik gruplar halindeki masalarda değerlendirildiğini, buradan çıkan sonuç bildirilerinin ilgililerle paylaşıldığını ifade etti.

Daha sonra her masanın hazırladığı birer sorunun misafir konuşmacıya sorulduğunu söyleyen Erdoğan, bugün Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın, misafirleri olduğunu, 15 sorunun cevaplandığını aktardı.

Umre ve Kudüs Ziyareti Hediye Edildi

Konuların gençlerle beraber ele alındığını belirten Erdoğan; "Güzel istifadeli bir oturum oldu. Aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanımızın öncülüğünde birçok katılımcı gencimize Umre ve Kudüs ziyareti hediye edildi. İnşallah bu tür konuların derinlemesine konuşulduğu, sadece yüzeysel sosyal medya bilgileri, sloganlarla değil, oturulup etraflı bir şekilde değerlendirildiği çalışmalar artarak devam eder" cülmelerini kullandı.

Bilal Erdoğan, bu çalışmalara katılan gençlerin ön yargılı değil bilgili olduğuna dikkat çekerek; "Diliyoruz ki bu Genç Türkiye Forumu bu tür çalışmalara örnek olsun ve gençlerimiz kendilerini ilgilendiren konularda sadece duyduklarıyla değil, konuştukları, okudukları, takip ettikleri, uzmanından dinledikleriyle kanaat oluştursunlar, daha derinlemesine bilgi sahibi olsunlar" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA