Özel Atlet Önder’den Dünya Rekoru Özel Atlet Önder’den Dünya Rekoru

Kayserispor'da 2005 - 2006 sezonunda 25 gol atarak gol kralı olan, Trabzonspor ve Fenerbahçe formaları giyerek Türk futbolunda unutulmaz izler bırakan Gökhan Ünal, Fenerbahçe'de oynadığı dönemde Alman teknik adam Christoph Daum ile ilgili yıllar sonra açıklamalarda bulundu. 

YouTube'daki SportBox kanalına konuşan Gökhan Ünal, 2009 - 2010 yılında Bursaspor ile şampiyonluk için çekiştikleri dönemde Trabzonspor ile oynanan maçta Daum'dan habersiz son 10 dakika maça girdiğini ve Daum ile yıldızının bu nedenle hiç barışmadığını itiraf etti. 

Gökhan Ünal, Kayserispor'da yaşadığı gol krallığı hakkında, "Kayseri'de gol krallığını yaşamak benim için çok büyük bir şeydi, çünkü hem Anadolu'da gol kralı oluyorsunuz hem de Kayserispor tarihinin ilk gol kralı oluyorsunuz. Bu benim için en anlamlı durumlardan biriydi" değerlendirmesini yaptı.  

Trabzonspor'da oynarken 2009 - 2010 sezonu devre arasında Burak Yılmaz ile takas edilip Fenerbahçe'ye transfer olan Gökhan Ünal, aslında bu transferi hiç istemediğini belirterek, "Fenerbahçe transfer teklifinde bulundu. O zaman maddi durumlar her şeyin önüne geçiyordu, Trabzonspor'da. Ödemelerde sıkıntılar olduğu için ve de böyle bir para geldiği için de beni Fenerbahçe'ye verdiler. Fenerbahçe'ye İstemeyerek de olsa gittim" dedi. 

Gökhan Ünal, Fenerbahçe'ye gittikten sonra kariyerinde düşüş yaşamaya başladığını belirterek,"O zaman Monaco ile Paris Saint - Germain de istiyordu Ama o sürece bir türlü giremedik. O sezon biliyorsunuz Fenerbahçe'deyken Trabzonspor'la oynadığımız maçta son dakika şampiyonluğu kaçırdık. Şampiyonluk maçında son 10 dakika kala oyuna girdim. Daum'dan habersiz oyuna girdim. Daum ile yıldızımız o yüzden bir türlü barışmadı" itirafında bulundu.

Kaynak: Ersan Akbaş