Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, İsrailli futbolcu Eden Karzev'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilgili, "Kendisinden savunmasını istedik. Savunmasında 'Ben savaşla değil barışla ilgili ifade kullanmak istedim. Savaş isteyen birisi değilim barış istiyorum' yanlış anlaşıldım, özür dilerim demiş ve paylaşımını kaldırmış. Ama buna rağmen bizlerin ve ülkemizin bu konuda hassasiyeti çok fazla. Kabul edilebilir bir durum değil. Biz de savunmasını değerlendirip, bir karar alacağız" şeklinde konuştu.

Bakan Bak’tan Fenerbahçe Kulübü için Tebrik Mesajı Bakan Bak’tan Fenerbahçe Kulübü için Tebrik Mesajı

Süper Lig ekiplerinden Başakşehir, İtalyan inşaat firması Todini ile forma sponsorluğu konusunda anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre firma, 1 yıllığına turuncu-lacivertli ekibin forma göğüs sponsoru oldu. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda gerçekleşen imza törenine Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, yönetim kurulu üyeleri ve sponsor firmanın temsilcileri katıldı.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, imza törenindeki konuşmasında "Cladudio Picinin ile Cengiz Ünder Roma'ya transfer olduğunda tanışmıştık. İtalya'nın önemli bir kuruluşudur. Darkhan Bey ile de eski bir dostluğumuz var. Başakşehir, ulu çınarların arkasında, yaklaşık 10'uncu yaşında Avrupa'daki başarıları, Süper Lig şampiyonluğu, kupa finalleri, uluslararası arenada yaptığımız transferler tanınırlığımızı arttırdı. Onlar da bu enerjiyi bizde buldukları için 1 yıllık göğüs sponsorluğu anlaşması için buradayız. Sponsorluktan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Başakşehir ile birlikte çok başarılı olacaklarını belirten inşaat firmasının başkanı Darkhan Kyzaibayev, "Bu iş birliği bizim için çok önemli. Bu takıma inanıyoruz. Birlikte başarılı olacağımıza inanıyoruz. Birlikte çok fazla zafer kazanıp, daha iyi noktalara gelmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bir Karar Alacağız

Eden Karzev'in paylaşımıyla ilgili soruşturma başlattıklarını ve savunmasını değerlendirdikten sonra bir karar alacaklarını söyleyen Gümüşdağ, "Karzev bizim oyuncumuz. Kendisi sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulunmuş. Biz de bunu fark edince idari direktörümüz Murat Yaman kendisini çağırıp bir disiplin soruşturması başlattığımızı ifade etti. Ben de talimatını verdim. Kendisinden savunmasını istedik. Savunmasında 'Ben savaşla değil barışla ilgili ifade kullanmak istedim. Savaş isteyen birisi değilim barış istiyorum' yanlış anlaşıldım, özür dilerim demiş ve paylaşımını kaldırmış. Ama buna rağmen bizlerin ve ülkemizin bu konuda hassasiyeti çok fazla. Kabul edilebilir bir durum değil. Biz de savunmasını değerlendirip, bir karar alacağız. Kendisi ayrıca emniyet ve savcılıkta da ifadesini verdi. Orada da aynı ifadeleri kullanmış" dedi.

En Az İki Oyuncu Daha Alacağız

Devre arası transfer döneminde kadroya en az iki oyuncu daha katmak istediklerini aktaran Gümüşdağ, "Ara transferlerde dikkatli olmamız gerekiyor. Transferini gerçekleştirdiğimiz tek oyuncu var o da Josef de Souza. Kendisi çok önemli ve lider bir oyuncu. İhtiyacımız olan bir mevkiiydi. Bundan sonra da en az iki oyuncu daha alacağız. Hoca ile yapacağımız toplantı sonrasında gerekirse gönderilecek oyuncular da olabilir. Şu an için 3-4 oyuncu üzerinde hocanın raporu var. O rapor doğrultusunda karar vereceğiz" şeklinde ifade etti.

Dubois'dan Memnunuz

Fransız sağ bek Leo Dubois için Galatasaray'dan kendilerine bir talep gelmediğini kaydeden Göksel Gümüşdağ, "Dubois bizim takımımıza çok iyi adapte oldu. Bizim oyuncumuz, sezon sonuna kadar bizde kiralaması var. Biz oyuncudan memnunuz, bu yüzden şu an için böyle bir gelişme yok. Böyle bir gelişme olursa o gün değerlendiririz" şeklinde açıkladı.

Çalışmalarımız Devam Ediyor

Dün gerçekleştirilen Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında, Türk futbolunun genel sorunları üzerinde durulduğunu söyleyen Gümüşdağ, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Kulüpler Birliği Vakfı'nda Türk futboluyla ilgili neleri daha iyi yaparız gibi genel bir toplantı yaptık. Yakın zamanda E-bilet ve yayın ihalesi olacak. Futbolda kulüplerin ihtiyaçları bitmiyor. Bununla ilgili neyi iyileştirebiliriz tüm başkanlar olarak genel bir değerlendirme yaptık. Yabancı konusunda da kulüplerin genelinin mutabık olduğu uygulama. İnşallah gelecekte de gerek E-bilet gerekse de yayın ihalesinde Türk futbolunun gelirini daha iyi noktaya getirmek için çalışmalarımız devam ediyor."

Kaynak: DHA