Yaşayan bir alan olarak planlanan ve yapılan Gölbaşı Belediyesi Sıfır Atık Eğitim Merkezi’ne Ankara’nın dört bir yanından öğrencilerin ziyaretleri sürüyor. 

Gölbaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonunda merkezi gezen öğrencilere, geri dönüşüm ve sıfır atık temalı eğitimler uygulamalı olarak verilirken, iklim krizi, su ve kuraklık konusunda da bilgilendiriliyorlar.

Merkezdeki toplanma salonunda ‘sıfır atık’ temalı animasyon filmini izledikten sonra bahçeye çıkan öğrenciler, belediye çalışanları tarafından atık malzemelerden yapılan nesneleri inceleme şansına erişiyor. Öğrenciler ayrıca atık malzemelerin toplandığı ve atıkların kompost makinesinde geri dönüştürüldüğü alanları gezebiliyor.

Bilinçli Bireyler Yetiştirmek Önemli

Atık Getirme Merkezi’nin eğitim yuvası hâline geldiğine dikkat çeken Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek şunları söyledi:

Yakup Odabaşı’na Gazi ve Şehit Ailelerinden Ziyaret Yakup Odabaşı’na Gazi ve Şehit Ailelerinden Ziyaret

 “Geri dönüşüm merkezimizde verilen eğitimler okullarımız tarafından yoğun ilgi görüyor. Her gün öğrencilerimiz merkezimizi ziyaret ediyor. Merkezimize olan ilgi, bizleri mutlu ediyor. Okullardan gelen talepleri değerlendirerek, programlar çerçevesinde öğrencilerimizi merkezimizde ağırlıyoruz. Bilinçli bir birey yetiştirmenin önemine her zaman vurgu yapıyoruz. Evlatlarımızın burada aldıkları eğitimler, gelecekte hayatlarına etki edecek. Biz onlar için buradayız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için ne yapsak az.”

Kaynak: Furkan Erkan