İstanbul Güngören'de nişanlısıyla birlikte bir restorana giden müzisyen Umut Emre A. (36) ile 2 kişi arasında tartışma çıktı. 2 kişinin tekme tokat saldırdığı Umut Emre A.'yı nişanlısı Maria Z. kurtarmaya çalıştı.

Başına aldığı darbelerle ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Umut Emre A., yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Müzisyen Umut Emre A. (36), kahve içmek için nişanlısı Maria Z. ile birlikte Güngören'de bulunan bir fast food zincirinin şubesine gitti. Kafede oturdukları sırada Umut Emre A. ile yan masalarında oturan Ceyhun T. (22) ve Hayrettin Ö. (23) arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Umut Emre A., kahve almak için kasaya doğru yöneldiği sırada 2 kişinin saldırısına uğradı. Ceyhun T. ve Hayrettin Ö.'nün tekme ve yumruklu saldırısıyla yere yığılan Umut Emre A.'yı kurtarmak için nişanlısı araya girdi.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Umut Emre A., ambulansla Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şanlıurfa'da Korkutan Yangın! Şanlıurfa'da Korkutan Yangın!

Umut Emre A., hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu önünde Umut Emre A.'nın cenazesini bekleyen annesi ise göz yaşlarını tutamadı. 

Müzisyen oldukları öğrenilen Ceyhun T. ve Hayrettin Ö., Umut Emre A.'nın yere düşmesinin ardından olay yerinden ayrıldı. Saldırganların bir süre sonra tekrar olay yerine gelerek yerde yatan Umut Emre A.'nın başında bekledikleri görüldü. 

"Çok İyi Bir Çocuktu"

Umut Emre A.'nın Dayısı Mahmut Dilek, "Umut Emre, çok iyi bir çocuktu. Askerden yeni gelmişti ve müzisyendi, tekrar Taksim'de işe başlamıştı. Ufacık bir şeyden ötürü tekmeler tokatlar ne demektir? Arkasından gelip vurmak, tekmelemek ne demektir? Çocuğumuz bir ailenin bir çocuğuydu o da maalesef gitti. Anne ve ailesi perişan halde. Ailesi, gelecekleri her şeyi yok oldu. Bitti, bütün umudumuz gitti. O kadar geleceği parlak bir müzisyendi ki, o kadar güzel sesi vardı ki, Harika bir çocuktu. O kadar seviliyordu ki, inanamazsınız. Bu çocuğa nasıl kıyarsınız? Yapanlarda müzisyen diyorlar birde. Nasıl böyle bir duruma gelebildiniz? Arkadan gelip vuruyorsun, hadi vurdun niye yerde tekmeliyorsun? Bu nasıl bir insanlık, ne oldu bize?" diye konuştu.

Umut Emre A.'nın arkadaşı Eren Tunçer, "Hak etmedi, işinde gücünde normal bir vatandaştı. Hiç kimseyle bir problem yaşamazdı. Müzisyenlikle geçiniyordu, tek işi de oydu zaten. Severek yapıyordu işini. Senelerdir müzik işiyle uğraşıyordu. Askerden yeni geldi. Nişanlısıyla evlenecekti, onun için para biriktiriyordu. İşten çıktıktan sonra evine yakın olan bir kafeye nişanlısıyla beraber kahve içmeye gitmiş. Orada bir tartışma yaşanmış galiba. Tartışmayı çok büyütmemiş ki kahve almaya gitmiş. Kahvesini alırken arkasından gelip yumruk atmışlar" dedi.

Kaynak: DHA