AJet’in Rize-İstanbul Seferini Yapan Uçak, Acil Durum İlan Etti AJet’in Rize-İstanbul Seferini Yapan Uçak, Acil Durum İlan Etti

TÜRKİYE

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ihracatın ana belirleyicisinin yurt dışı talebi olduğunu ve kurun bu belirlemede bir etkisinin bulunmadığını söyledi.

Kuru meyve sektörü ihracatta rekora koşuyor. Türk kuru meyve sektörü, 2024 yılı için 1,8 milyar dolar ihracat hedefi belirledi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin seçim stratejisini açıkladı. İnce, partisinin her yerde seçime katılarak belediyeleri kazanma hedefinde olduğunu vurguladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kamuda çalışan işçilerin ilave tediye ödemelerinin birinci yarısının bugün itibarıyla başladığını açıkladı.

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bugün 'Oksijen Satürasyonu' deneyini yaptı. Deneyle, yapay zeka desteğiyle verilen havanın oksijen seviyesi hesaplanarak, düşük yer çekiminin sebep olduğu farklılıklar ve rahatsızlıkların tanımlanması amaçlanıyor.

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde midibüs ile çarpışan hafif ticari aracın şarampole devrildiği kazada, 1 kişi yaşamını yitirdi. 6'sı asker, 9 kişi yaralandı.

Gaziantep’te, MİT ve polisin ortak operasyonunda uyuşturucu tacirlerine büyük darbe indirildi. 193 bin uyuşturucu hap ve 79 kilo kimyasal madde ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Nitelikli Dolandırıcılık" suçuna karşı 9 ilde gerçekleştirilen SİBERGÖZ - 18 operasyonunda, 28 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

DÜNYA

ABD’nin Alabama eyaletinde bir hükümlünün nitrojen gazıyla idam edilmesi dünya genelinde tartışma yarattı. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, ‘denenmemiş idam yöntemini’ şiddetle kınadı.

SPOR

Galatasaray’da İstanbulspor maçı kadrosuna alınmayan Sacha Boey'in Alman ekibi Bayern Münih ile anlaştığı ileri sürüldü. Galatasaray ile Bayern Münih arasında da kıran kırana Sacha Boey pazarlığı yaşanıyor. Bayern 22 milyon euroya kadar çıktı. Galatasaray ise 30 milyon euro istiyor.

Kaynak: Haber Merkezi