TÜRKİYE

Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde taciz ateşinde bulunan 13 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, geçen yıl göçmen kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonlarda 10 bin 482 şüphelinin yakalandığını, 3 bin 744 organizatörün de tutuklandığını açıkladı.

ÖSYM, 2024 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru tarihlerini açıkladı. YKS başvuruları yarın başlayacak olup, 26 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecek.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bakanlığın taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere yapılacak 5 bin 500 sözleşmeli personel alımına ilişkin sürecin başlatıldığını duyurdu.

Yarın sona erecek olan 2024 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) birinci taksit ödeme süreci, ödemesini 31 Ocak'a kadar gerçekleştirmeyenler için gecikme faizi uygulanacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanaklarına ilişkin usul ve esasları yeniden düzenledi.

TÜİK, hizmet üretici fiyatlarının 2023'ün Aralık ayında yıllık yüzde 81,18, aylık yüzde 3,59 arttığını açıkladı.

İstanbul'da Sis Hayatı Olumsuz Yönde Etkiledi İstanbul'da Sis Hayatı Olumsuz Yönde Etkiledi

DÜNYA

Rusya ile Ukrayna arasında yapılan müzakereler sonucunda iki taraf da 195 savaş esirini karşılıklı serbest bıraktı. Ukrayna, 207 kişiyi geri aldığını duyurdu.

Brezilya’nın doğa manzarasıyla ünlü Serra Dona Francisca bölgesinde deterjan yapımında kullanılan sülfonik asit taşıyan bir kamyon, kaza yaptı. Kamyon kaza yapınca litrelerce zehirli kimyasal madde yolun kenarındaki dereye döküldü.

SPOR

UEFA Şampiyonlar Ligi resmi sosyal medya hesabı, 2023-2024 sezonu grup aşamalarında atılan en iyi 10 golü açıkladı. Listenin başında Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu ve Tete’nin attığı 2 gol yer aldı.

Fenerbahçe, Portekizli orta saha oyuncusu Miguel Crespo'nun satın alma opsiyonuyla birlikte sezon sonuna kadar İspanya LaLiga ekiplerinden Rayo Vallecano'ya kiralandığını açıkladı.

Kaynak: Haber Merkezi