Atakaş Hatayspor, Trendyol Süper Lig'de yeni sezon hazırlıklarına 1 Temmuz'da Erzurum'da başlayacak. Takım, teknik direktör Özhan Pulat yönetiminde orta saha ve hücuma yönelik transferlerle kadrosunu güçlendirmeyi planlıyor.

Sezonun İlk Adımları ve Transfer Planları

Hatayspor Teknik Direktörü Özhan Pulat, yaptığı açıklamada, geçen sezonun bitimine 4 hafta kala takımın başına geçtiğini ve Hatayspor'u kümede tutmayı başardıklarını belirtti. Pulat, bu süreçte özveriyle çalışan teknik ekibe ve oyunculara teşekkür etti.

Galatasaray, Avusturya'da 2 Maç Yapacak Galatasaray, Avusturya'da 2 Maç Yapacak

Yeni sezonda doğru hamleleri yapacak takımların ligde başarılı olacağını ifade eden Pulat, "Süper Lig'e yükselen Göztepe, Bodrumspor FK ve Eyüpspor mali disiplini olan takımlar. Maddi olarak güçlü ve doğru kadro planlaması yapan bu takımlar, ligin seviyesini yükseltecek" dedi. Ayrıca, Süper Lig tecrübesini ilk kez yaşayacak Eyüpspor ve Bodrumspor FK'nın lige seyir zevki katacağını düşündüğünü belirtti.

Erzurum Kampı ve Kadro İstikrarı

Pulat, yeni sezon hazırlıklarına 1 Temmuz'da Erzurum'da başlayacaklarını ve kamp sürecinin iki etabını burada geçireceklerini söyledi. Ağustos ayının ilk haftasında tesislerine döneceklerini belirten Pulat, transfer çalışmalarına da değindi.

Pulat, "Transferlerin büyük bölümünü kamp sürecine yetiştirmek istiyoruz. Geçen sezon son 4 maçta başarı hikayesi yazan oyuncularımızı takımda tutmak istiyoruz. Kulübümüz oyuncu satışından kazandığı paralarla ayakta duran bir yapıya sahip. Göndereceğimiz oyuncuların yerine iyi alternatifler getirerek, istikrarlı bir kadro yapısına imza atıp, birbirini tamamlayan oyuncularla lige daha hazır bir giriş yapmak istiyoruz. Kenar oyuncusu ve orta sahaya takviyeler yapmayı planlıyoruz. Genel anlamda hücuma yönelik transferler gerçekleştireceğiz" dedi.

Hatayspor, teknik direktör Özhan Pulat önderliğinde yeni sezonda hem ligde başarıyı hedefliyor hem de Hatay halkının yüzünü güldürmeyi amaçlıyor.

Kaynak: AA