Tuzla'da Fabrikada Yangın! Tuzla'da Fabrikada Yangın!

Gümrük Muhafaza ekipleri sınır kapılarında uyuşturucuya geçit vermiyor. Ekiplerin Dilucu ve Kapıkule gümrük kapılarında gerçekleştirdiği iki ayrı operasyonda, Türkiye'ye giriş için gelen iki tırda 255 litre likit metamfetamin ve 370 kilogram esrar ele geçirildiği açıklandı. 

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Iğdır Dilucu ve Edirne Kapıkule gümrük kapılarına gelen araçlar mercek altına alındı. 

Yapılan kontroller sonucu şüpheli araçlar üzerinde incelemelerini derinleştiren ekipler x - ray tarama sistemine araçları sevk etti.

Araçlarda şüpheli yoğunlukların tespit edilmesi üzerine narkotik dedektör köpeklerin de dahil olduğu detaylı arama gerçekleştirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin, Dilucu Gümrük Kapısı'ndaki tırda yaptığı aramada, aracın yakıt deposuna eklenmiş zula içerisinde 255 litre likit metamfetamin bulundu. 

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda bir tıra yönelik gerçekleştirilen operasyonda ise araçta taşınan yasal yükün içerisine gizlenmiş poşetler içerisinde, esrar olduğu tespit edilen 370 kilogram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildi. 

İki farklı noktada başarıyla gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili soruşturmaların, Iğdır ve Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ettiği duyuruldu. 

Kaynak: DHA