Türkiye'den kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirenlerin yurda dönüşleri devam ediyor. İstanbul Havalimanı'na gelen ilk kafiledeki hacılar, yakınları tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Hacıları taşıyan Türk Hava Yolları'na ait 5277 sefer sayılı uçak, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinden havalanarak saat 11.15'te İstanbul Havalimanı'na indi. Hacıların yakınları tarafından karşılanması sırasında duygusal anlar yaşandı. Hacdan dönenler ve onları karşılamaya gelenler, birbirlerine sarılarak sevinç gözyaşı döktü.

İstanbul Merkezli 4 İlde Kuyu-11 Operasyonu: 61 Gözaltı İstanbul Merkezli 4 İlde Kuyu-11 Operasyonu: 61 Gözaltı

Hacılardan Recep Bölükbaşı, kutsal toprakların çok kalabalık olduğunu söyledi. Bölükbaşı, "Hislerimiz anlatılmaz, yaşanır. Zorluklar da gördük. Yaklaşık 35 gün oradaydık. 6'ncı senede gittim. 13-14 sene bekleyen vardı. 54 yaşında gittim ve tüm gerekenleri yaptık." dedi.

Türkan Şahin ise çok güzel hislerle hacdan döndüklerini ifade ederek, "Allah herkese nasip etsin. Çok güzel geçti. Çok kalabalıktı. Çok ilgilendiler." şeklinde konuştu.

Hacca ailesiyle giden Nurettin Öztürk, hiçbir zorlukla karşılaşmadığını belirterek hac farizasının genç yaşta yapılmasını tavsiye etti.

Murat Bakkaloğlu da haccın meşakkatli olduğunu belirterek, "Kolay olsaydı hac olmazdı. Genç yaşta gidilmesinde yarar var. 8'inci yılda sıra geldi. Çok verimli geçti. Çok gayret ettik. Allah da sıkıntı vermedi. Sağlığımız da yerindeydi. Kabul edilmiş bir hac olur inşallah." dedi.

Kaynak: AA