İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer'de silahlı saldırının düzenlendiği Santa Maria Kilisesi'ne ziyarette bulundu.

Antalya’da Yaşanan Ev Sahibi-Kiracı Tartışması Mahkemede Bitti! Antalya’da Yaşanan Ev Sahibi-Kiracı Tartışması Mahkemede Bitti!

Belediye Başkanı İmamoğlu; "Hem ulusal hem uluslararası olarak hassas bir dönemdeyiz, bu yönüyle de süreci takip ediyoruz. Emniyet yetkililerimiz teyakkuz halinde. İki saldırgan olduğu gözüküyor, maskeli şekilde girerek saldırıyı yapıp kaçtıkları gözüküyor. Her canı önemsiyoruz. Allah her canı korusun. Bu şehrin bütün inançları, bu şehrin inançlarıdır. Başımız sağ olsun" şeklinde konuştu.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pazar ayini esnasında maskeli iki kişinin düzenlediği silahlı saldırı hakkında, Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'ni ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Başkan İmamoğlu; "Üzgünüz, İstanbul, tarihi boyunca bütün farklı inançlara ve etnik kökenlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Bu yönüyle bugün yapılan saldırı elbette kınıyorum. Kaybettiğimiz vatandaşımız için de başımız sağ olsun. Burada sayın Peder'i ziyaret ettim kendisine başsağlığı dileklerimi ilettim aynı zamanda hepimize başsağlığı dileyerek bu acının hepimize ait olduğunu dile getirdim. Hem ulusal hem uluslararası olarak hassas bir dönemdeyiz, bu yönüyle de süreci takip ediyoruz. Emniyet yetkililerimiz teyakkuz halinde. İki saldırgan olduğu gözüküyor, maskeli şekilde girerek saldırıyı yapıp kaçtıkları gözüküyor. İnşallah en kısa zamanda saldırganların tutuklanır ve olay gün ışığına çıkar ve aydınlanır. Cemaatin içinde bulunan 30'un üzerinde vatandaşın ibadet ettikleri anda bir vatandaşımıza denk geliyor, diğer vatandaşlarımızı Allah korumuş. İçeride yabancı Misyon Şefi ve ailesi de bulunduğu bilgiler arasında, onlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Süreci biz de yerel yönetim olarak İstanbul Belediyesi olarak takip ediyoruz. Kendilerinin yanında olduğumuzu dile getirdik. Dayanışma, işbirliği birlikte uluslararası mesaj, bütünlükçü yapımız bizim barışımızın en büyük teminatı.Her canı önemsiyoruz. Allah her canı korusun. Bu şehrin bütün inançları bu şehrin inançlarıdır. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA