Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, son bir haftada yapılan faaliyetlere ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Tuğamiral Aktürk terörle mücadele hakkında "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 63 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 541'e ulaşmıştır" açıklamasını yaptı.

Suriye'de son bir haftada 13 taciz ve saldırı gerçekleştirildiğini belirten Aktürk, “Anında ve misliyle verilen karşılık ile 42 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Böylece, 1 Ocak 2023'ten itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 1704'e yükselmiştir" diye konuştu.  

Çanakkale Boğazı’nda Ulaşıma Sis Engeli Çanakkale Boğazı’nda Ulaşıma Sis Engeli

Aktürk ayrıca hudutlarda alınan tedbirlerle yasa dışı geçişlere yönelik mücadelenin devam ettiğini açıklayarak, "Son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 188 şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şahıslardan 6'sı FETÖ, 1'i DEAŞ olmak üzere 7'si terör örgütü mensubudur. 3 bin 441 şahıs ise hududu geçemeden engellenmiştir " bilgisini verdi.

Kaynak: DHA