İsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın El-Bire ve Nablus kentlerinde açtığı ateş sonucu 2 çocuğun yaralandığı duyuruldu.

Filistin haber ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail askerleri, Nablus ile Bire'ye düzenlediği baskınlarda Filistinlilere ateş açtı.

Nablus'ta bulunan Kudüs Caddesi'ndeki baskında 14 yaşındaki bir çocuk uyluk kemiğinden, Bire'de Et-Tavil Dağı bölgesinde ise 15 yaşında bir çocuk bedeninin üst kısmından yaralandı. Çocuklar, Filistin Kızılayı ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

İsrail'in Refah'a Saldırısında 9 Kişi Hayatını Kaybetti İsrail'in Refah'a Saldırısında 9 Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail Askerleri, Batı Şeria'da 6 Kişiyi Gözaltına Aldı

Filistin haber ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail askerlerinin baskınlarının bu geceki adresi, Tulkerim, Kalkilya ve Nablus oldu. İsrail askerleri, Tulkerim'in kuzeyindeki Şuveyke ilçesi ile doğusundaki Ramin beldesinde evlere düzenlediği baskınlarda 2 kişiyi gözaltına aldı.

Kalkilya'nın doğusundaki Cit köyündeki baskında ise İsrail askerleri Filistinlilerin evlerine girerek eşyalarını tahrip etti. İsrail askerleri ayrıca, Kalkilya'nın El-Vad Caddesi'ne bir binaya baskın düzenleyerek 3'ü kardeş 4 kişiyi gözaltına aldı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarında artış yaşanıyor. Bu baskınlarda 7 Ekim'den bu yana 518 Filistinli hayatını kaybetti.

Kaynak: AA