ABD: İsrail'in İran'a Yönelik Kararını Destekleyeceğiz ABD: İsrail'in İran'a Yönelik Kararını Destekleyeceğiz

Yapılan açıklamaya göre, Spyder sistemi, İHA'ların engellenmesi ve doğrudan vurulması senaryolarında başarılı performans sergiledi.

Rafael'in ürettiği bu hava savunma sistemi, çeşitli hava tehditlerine karşı etkili savunma çözümleri sunarak füzelerden İHA'lara, uçaklardan helikopterlere ve taktik balistik füzelere kadar geniş bir hava tehdit yelpazesine karşı kullanılabilmektedir. Sistem, Python ve Derby adlı iki önleme füzesi ailesini entegre bir şekilde kullanarak dünya genelinde birçok askeri birim tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Rafael, kısa bir süre önce tanıttığı "All in One" konfigürasyonuyla, entegre radar, elektro-optik fırlatıcı, gelişmiş kontrol ve komuta sistemi ile Python ve Derby önleyicilerini tek bir platform üzerine entegre ettiğini duyurmuştu. Sistemin, önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan son testlerin ardından İsrail ordusuna teslim edilmesi planlanıyor. Bu yenilik, İsrail'in savunma kapasitesini artırmayı hedefleyerek, bölgesel güvenlik dinamiklerine katkı sağlayabilir.

Kaynak: Hasan Erdoğan