Bakan Göktaş, Başörtülü Hâkime Yönelik Reddihâkim Talebini Kınadı Bakan Göktaş, Başörtülü Hâkime Yönelik Reddihâkim Talebini Kınadı

İsrail Başbakanlığı, Savaş Kabinesi’nin Refah’ta operasyon düzenlemeye devam etme kararı aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Savaş Kabinesi, Hamas'a askeri baskı uygulamak amacıyla İsrail'in Refah'taki operasyonunu sürdürmesine oy birliğiyle karar verdi” denildi.

"Savaşın Diğer Hedeflerine Ulaşmak İçin"

İsrail Başbakanlık Ofisi dün yaptığı açıklamada, Savaş Kabinesi’nin Gazze’nin Refah kentine operasyon düzenlemeye devam etme kararı aldığını belirterek, “Bu akşam Savaş Kabinesi, rehinelerimizin serbest bırakılmasını hızlandırmak ve savaşın diğer hedeflerine ulaşmak için Hamas'a askeri baskı uygulamak amacıyla İsrail'in Refah'taki operasyonunu sürdürmesine oy birliğiyle karar verdi. Hamas'ın önerisi İsrail'in temel taleplerini karşılamaktan uzak olsa da İsrail, kabul edilebilir şartlar üzerinde bir anlaşmaya varma olasılığını en üst düzeye çıkarmak amacıyla Mısır'a üst düzey bir heyet gönderecek” dedi.

“Refah’ın Doğusunda Siviller Tahliye Ediliyor”

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, “Filistin Kızılay Derneği'nin Refah'taki genel merkezinin içinden çekilen görüntülerde, işgalcilerin kentin doğusundaki bazı bölgelere askeri bir saldırıya hazırlık olarak boşaltılması yönünde bildirimde bulunmasının ardından binlerce vatandaşın tahliye edildiği görülüyor. Bu durum, Refah kentinin doğusundaki bölgelere yönelik artan İsrail hava saldırılarıyla aynı zamana denk geliyor. Filistin Kızılayı, Gazze Şeridi nüfusunun yaklaşık yarısına ev sahipliği yapan Refah'taki siviller için insani bir felaket uyarısında bulundu” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: DHA