İsrail ordusu gece boyu Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine saldırılar düzenledi. Saldırılarda ölen ve yaralananlar oldu.

Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail saldırılarında 247'nci gün de geride kalırken, Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, Deyr el - Belah kentinde bir eve yönelik hava saldırısı düzenlendi. Saldırı sonrası  ölü ve yaralıların olduğu belirtildi.

Avrupa’da Yoksulluk Sınırının En Yüksek Olduğu Ülkeler Avrupa’da Yoksulluk Sınırının En Yüksek Olduğu Ülkeler

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde El - Megazi Mülteci Kampı'ndaki bir evi de vurdu. Ayrıca El - Bureyc Mülteci Kampı'nı bombaladı. Ölü ve yaralı sayısına ilişkin bilgilere henüz ulaşılamadı.

İsrail topçuları Gazze kentindeki Ez - Zeytun, Tel el - Hava ve Es - Sabra mahallelerine de yoğun saldırlar düzenledi.

İsrail ordusunun düzenlediği saldırlar nedeniyle Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Refah kentinin çeşitli yerlerinden şiddetli patlama  sesleri duyulduğu bildirildi. 

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 517'si çocuk, 36 bin 801 Filistinlinin öldürüldüğünü bildirmişti. Saldırılarda 83 bin 680 Filistinlinin de yaralandığını duyurmuştu.

Kaynak: AA