Liberya bayraklı Peria isimli yakıt tankerinin İstanbul Boğazı geçişi sırasında arızalandığı bildirildi. Boğaz tankerin arızalanması nedeniyle çift yönlü olarak trafiğe kapatılarak arızalanan yakıt tankeri, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü römorkörlerinin eskortluğunda güvenli alana geçti.

Rusya'dan İzmir'e doğru seyreden 'Peria' isimli 250 metre uzunluğundaki yakıt tankerinin saat 12.30 sularında İstanbul Boğazı'ndaki Keçilik Koyu mevkiinden geçişi sırasında arızalandığı tespit edildi.

İstanbul Boğazı'nın gemi arızası nedeniyle, trafiğe çift yönlü olarak kapatıldığı bildirildi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü römorkörlerinin devreye girmesi ile birlikte arıza yapan gemi güvenli alana götürüldü.

Arızayla ilgili Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün sosyal medyadan yaptığı açıklamada; "Rusya'dan İzmir'e seyir halindeyken İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevkiinde 'Perıa' isimli tankerin demir atması nedeniyle; İstanbul Boğazı gemi trafiği, çift yönlü ve geçici olarak askıya alınmıştır. Gemiye, kuruluşumuz römorkörleri ve tahlisiye botları ile müdahale edilmektedir" cümleleri kullanıldı.

Avcılar'da 4 Katlı Binada Yangın: 19 Kişi Kurtarıldı Avcılar'da 4 Katlı Binada Yangın: 19 Kişi Kurtarıldı

Yaşanan arızalanmadan sonra trafiğe kapatılan boğazın saat 20.00 itibariyle gemi trafiğine tekrar açılacağı öğrenildi.

Kaynak: DHA