İstanbul’da Ümraniye Belediyesi ekipleri, olası kar yağışı ve buzlanma riskine karşı ilçenin 15 ayrı noktasında 50 araçlık filosuyla kar mesaisinde olduğunu açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen soğuk ve kar yağışlı hava uyarılarından sonra olası kar yağışına karşı belediye bünyesinde faaliyet gösteren Makine İkmal ve Onarım, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri kış şartlarında ulaşımın aksamaması ve vatandaşların etkilenmemesi için hazırlıklarını tamamladı.

15 Ayrı Noktada Görevdeler

Karla mücadele için 180 personel 50 araçlık bir filoyla Ümraniye belediyesi ekipleri, ilçenin 15 ayrı noktasında görev almaya başladı. 24 saat esasına göre ilçenin cadde ve sokaklarında tuzlama ve kar küreme çalışmaları için hazır halde bekletilen ekibin olası bir çalışmada 6 bin ton tuz kullanması bekleniyor.

Fast Food Çalışanlarının Şapka Takmasının Sebebi Nedir? Fast Food Çalışanlarının Şapka Takmasının Sebebi Nedir?

Zorlu kış şartlarından dolayı vatandaşların mağdur olmaması için tüm tedbirleri aldıklarını belirten Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “İstanbul'da soğuk havanın etkisini hissetmeye başladık. İlçemizin tümünde, kar yağışı ve buzlanma sonrasında mağduriyetlerin yaşanmaması, komşularımızın günlük yaşamının sekteye uğramaması için ekiplerimizle kar yağışına hazırız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA