İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul ve Alanya’da düzenlenen Kafes - 21 operasyonuyla 2’si kırmızı bülten 1’i acil yakalama mesajı ile aranan 3 organize suç örgütü elebaşının yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, bu sabah sosyal medyadan yaptığı paylaşımda operasyonlarda yakalanan uluslararası suç örgütü elebaşları hakkında bilgiler de verdi.

Buna göre İnterpol Kırmızı Bülten’le aranan Polonya’da uyuşturucu madde ticareti yapan, Fas’tan İtalya ve İspanya’ya yüklü miktarda getirdikleri uyuşturucu maddeleri diğer Avrupa ülkelerine sevk eden Thomas Josef Konrad, Antalya Alanya’da yakalandı.        

Çin’de dolandırıcılık ve yasadışı örgüt faaliyetleri suçundan İnterpol Kırmızı Bülten’le aranan Jinking Peng, İstanbul Fatih’teki operasyonda ele geçirildi.

İstanbul’da "MAHZEN-2" Operasyonu: “Çirkinler” Adlı Suç Örgütü Çökertildi İstanbul’da "MAHZEN-2" Operasyonu: “Çirkinler” Adlı Suç Örgütü Çökertildi

Acil Yakalama Mesajı ile Almanya’da 1 ton kokainin ele geçirilmesi operasyonun firari şüphelisi olarak aranan Daniel Alexander Muller ise İstanbul Beyoğlu’nda yakalandı.  

HABER MERKEZİ

Editör: Ersan Akbaş