İstanbul'da oy sayma işlemlerinin tamamlanmasının ardından oy pusulalarının bulunduğu torbalar ilçe seçim kurullarına getirilmeye başlandı. Fatih, Beyoğlu ve Üsküdar'da toplanan oylar ilçe seçim kuruluna getirilmeye devam ediyor. 

Sabah saat 08.00'da başlayıp, saat 17.00'da sona eren oy verme işleminin ardından okullarda sayılan oylar, sandık başkanları eşliğinde Fatih Spor Kompleksi'nde bulunan İlçe Seçim Kurul Başkanlığına getirildi. Polis ekipleri, Fatih Spor Kompleksi içinde ve girişinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Sandık başkanları, oy torbaları ve tutanaklarıyla birlikte seçim kuruluna geldi. Polis nezaretinde içeri giren sandık başkanları, bulundukları bölge önüne gelerek içlerinde oyların bulunduğu çuvalları teslim etti. Tutanakla alınan oy çuvalları belirlenen güvenli bölgelere konuldu. 

Yeniden Refahlı Suat KıIıç'tan MYK Sonrası Açıklama Yeniden Refahlı Suat KıIıç'tan MYK Sonrası Açıklama

Üsküdar ve Beyoğlu'nda ise Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde okullarda kullanılan oylar, çuvallara konularak sandık başkanları tarafından polis kontrolünde ilçe seçim kurullarına getirildi. Üsküdar'da kullanılan oylar, Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bulunan Üsküdar ilçe Seçim Kurulu'na getirildi. Beyoğlu'nda ise kullanılan oylar İBB Beyoğlu Spor Kompleksi'ne getirildi. 

Kaynak: DHA