Süper Lig kulüplerinden İstanbulspor'un Başkan Yardımcısı Bayram Saral, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 18 Temmuz'dan önce olağanüstü kongreye gitmesi için yeterli sayıda delegenin imzasına ulaştıkları yönündeki açıklamasına TFF'nin yanıtı gecikmedi.  

Bayram Saral bugün yaptığı basın toplantısında noter onaylı imza sayısının 136 olduğunu açıkladı. 

Hentbol Kadınlar Süper Lig Play-Off Final Serisi Ankara'da Hentbol Kadınlar Süper Lig Play-Off Final Serisi Ankara'da

TFF'nin istemesi halinde seçimli genel kurulu haziran ayının ilk haftasında yapabileceğini vurgulayan Saral, "Bugün itibariyle imza sayımız 136'yı bulmuş durumda. Bu imzaların hepsi noter tarafından gönderilmiştir. Dolayısıyla olağanüstü genel kurul için yeterli sayı şu an aşılmış durumdadır. Mehmet Büyükekşi'nin kamuoyunu yanıltmak için yaptığı açıklamalar mesnetsizdir. Bu sayılar devamlı da artmaktadır ve yakın zamanda 150 - 200'ü bulacaktır. 15 günlük süre, bir genel kurul yapılması için yeterlidir. Haziran ayının ilk haftası bu seçim yapılır. İyi niyetli bir federasyon ve yönetim kurulu, bu seçimi yetiştirebilir" diye konuştu.

TFF ise olağanüstü genel kurul yapılması talebiyle güncel ve geçerli imzası bulunan delege sayısının 94 olduğunu duyurdu.

Bayram Saral'ın açıklamalarının ardından TFF'den yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonuna olağanüstü kongre çağrısıyla ulaşan imza sayısı bugün itibarıyla 109'dur. İmzalarını noter onayıyla resmen geri çeken delege sayısı 13'tür. Yetkisiz kişilerin geçersiz imza sayısı 2'dir. Sonuç itibarıyla olağanüstü genel kurul yapılması talebiyle TFF'de imzası bulunan delege sayısı 94'tür. Kamuoyunu yanıltmak maksadıyla verilen gerçek dışı beyanlara itibar edilmemesini kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: DHA/AA