İzmir'in Tire ilçesinde gerçekleştirilen bir baskında, bandrolsüz ve kaçak sigara üretimi için kurulmuş bir fabrika tespit edildi ve 52 milyon TL değerinde üretim malzemeleri ile sigaralar ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü tarafından elde edilen istihbari bilgilere göre, bandrolsüz ve kaçak sigara üretiminin yapıldığı bir fabrika belirlendi. Tire Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen baskında, piyasa değeri 45 milyon TL olan 1 adet yüksek kapasiteli sigara üretim makinesi, 1 ambalajlama makinesi, 1 tütün kıyma makinesi, 3 kompresör, 2 hava tankı, 1 transpalet, 1300 kilo kıyılmış tütün, 308 bin 400 adet bandrolsüz kaçak sigara, 182 bin 476 adet sigara filtresi, 180 litre sigara üretiminde kullanılan tutkal, 87 filtre rulosu, 183 sigara kağıt rulosu ele geçirildi. Bu ürünlerin yaklaşık piyasa değerinin 52 milyon TL olduğu ifade edildi.

Şanlıurfa'da Çocuğa Çevik Kuvvet Midibüsü Çarptı Şanlıurfa'da Çocuğa Çevik Kuvvet Midibüsü Çarptı

Tire Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda, firari 2 şüphelinin yakalanması için çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

Kaynak: DHA