İzmir’in Karabağlar ilçesinde evine gittiği akrabasının 12 yaşındaki kızı İ.N.’yi taciz ettiği iddiası suçlamasıyla gözaltına alınan T.A. (49), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Karabağlar ilçesindeki kuzenine ziyarete giden T.A., evde yalnız olan kuzeninin kızı İ.N.'yi iddiaya göre taciz etti. T.A., evden ayrıldıktan sonra, İ.N. durumu ailesine bildirdi. Aile, Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek T.A. hakkında suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine T.A. için yakalama kararı çıkarıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasıyla T.A., saklandığı Bayraklı ilçesindeki bir adreste yakalanıp, gözaltına alındı.

Gümrük Muhafaza Ekipleri 1 Milyarlık Kaçak Eşya Ele Geçirdi Gümrük Muhafaza Ekipleri 1 Milyarlık Kaçak Eşya Ele Geçirdi

‘Arkadaşına Anlatmış’

Emniyete götürülen T.A.'nın işlemleri sürerken, İ.N.'nin yaşadığı taciz olayını ilk önce bir arkadaşına anlattığı mesajlar ortayı çıktı. İ.N.'nin mesajında şu ifadelere yer verdiği görüldü: "Annemlerin tanıdığı birisi geldi. Bana çikolata falan almıştı, onları yedim. Sonra geldi beni dudağımdan öptü, 2 kere özel yerlerime falan dokundu. Ben de korktum ve hala titriyorum. Şu anda ağlıyorum ve ne anneme ne de ablama ulaşamıyorum. Kuzenimi aradım, sonra kapattım. Yani kısaca adam beni taciz etti, ne yapacağımı bilemedim ağlamaya başladım."

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan T.A., sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü. Burada ifadesi alınan T.A. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. T.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: DHA