İzmir'in Ödemiş ilçesinde, Umurbey Mahallesi Mithatpaşa Caddesi'nde bulunan bir çorbacıda yaşanan silahlı kavga, güvenlik kameralarına yansıdı. Olay, dün sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Muhammet G. ile Serhat Çizme arasında çıkan tartışmanın büyümesiyle başladı. Tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü ve Muhammet G., tabancasıyla Serhat Çizme'ye ve yanında bulunan kardeşi Sercan Çizme'ye ateş etti. Bu esnada, müşterilerden H.B. de yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları Ödemiş Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Ancak, doktorların tüm çabalarına rağmen Serhat Çizme kurtarılamadı. Yaralanan Sercan Çizme ve H.B.'nin ise tedavileri devam ediyor.

Olayın detayları güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, aynı masada oturanların tartışmasıyla başlayan kavganın şiddetli bir hal aldığı, bir kişinin taburesini fırlattığı ve masanın devrildiği görülüyor. Kavgada, şarjörü biten Muhammet G.'nin tabancasını karşısındakine fırlatması ve yaralanan bir kişinin hastaneye götürülmek üzere otomobile bindirilmesi de kameralara yansıyan anlar arasında.

SİHA’lar Üzerine Çalışan Akademisyen Çifte Saldırı İddiası SİHA’lar Üzerine Çalışan Akademisyen Çifte Saldırı İddiası

Olayın ardından polis tarafından gözaltına alınan Muhammet G.'nin işlemleri devam ediyor. Bu trajik olay, İzmir'in sakin mahallelerinden birinde yaşanmış olmasına rağmen, geniş yankı uyandırdı ve kamuoyunda derin bir üzüntüye neden oldu.

Kaynak: DHA