Beşiktaş'ın yeni transferi Jonas Svensson, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, "Bu benim için çok önemli bir gün. İleriye doğru bir adım atmaktan dolayı mutluyum. Beşiktaş büyük ve dünya genelinde tanınan bir kulüp. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum" dedi.

Norveçli savunma oyuncusu, futbolculuk kariyerine nasıl başladığına dair, "Futbolcu bir ailede büyüdüm. Yürümeye başladığımdan beri futbol oynamam gerektiğini söylediler. Tüm ailem futbol oynuyordu. Ben her zaman top oynuyordum ve mahallede de futbolu seven çocuk olarak tanınıyordum. Her şey böyle başladı" şeklinde konuştu.

Trabzonspor’dan O Habere Yalanlama Trabzonspor’dan O Habere Yalanlama

"Türkiye beni her zaman büyülemiştir"

Türkiye'ye olan ilgisini belirten Svensson, "Türkiye beni her zaman büyülemiştir. Futbol oynamak ve yaşamak için ideal bir ülke olarak görüyorum. Buradaki futbol kültürü ve tutkulu taraftarlar beni hep etkilemiştir. Buradaki ofansif futbol anlayışını seviyorum. Türkiye'de oynamak harika bir deneyim olacak" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'a olan transfer sürecinden bahseden futbolcu, "2.5 yıldır Türkiye'de oynuyorum ve Beşiktaş'ı biliyorum. Beşiktaş'a karşı birçok maçta oynadım. Adana Demirspor'un oyuncusuydum. Bunu kendime sakladım ve sadece ailemle paylaştım. Beşiktaş'ın ilgisini öğrendiğimizden beri pozitif yaklaştık" dedi.

Svensson Beşiktaş'ta Oynayacağı için Heyecanlı

Svensson, Beşiktaş'ta oynayacak olmanın heyecanını paylaşarak, "Türkiye'de oynayan herkes taraftarların fantastik, çok bağıran ve destekleyen olduğunu rahatlıkla söyleyebilir. Türkiye'de oynamak için sabırsızlanıyorum. Beraber birçok maç kazanacağımıza inanıyorum" diye ekledi.

Son olarak, Beşiktaşlı diğer futbolcularla ilgili düşüncelerini paylaşan Svensson, "Gökhan'la beraber oynadım, iyi bir dostumdur. Tayyip'le daha kısa süre top oynadım fakat onun futbol anlayışını ve karakterini seviyorum. Atletik performans antrenörü Miguel'i de Adana Demirspor'dan tanıyorum. Tanıdığım insanları yeniden görmek beni mutlu ediyor. Çok mutluyum, Beşiktaş'tayım. Yüzde yüzümü vereceğim, en iyiyi vermeye çalışacağım. Hata yapmaktan biraz korkuyorum, o yüzden Türkçe konuşmayı sevmiyorum. Ama biraz öğrenebildim. Ben çok heyecanlıyım ve çok hazırım" şeklinde konuştu.

DHA

Editör: Salih Demirelli