Kaan Ayhan, 18 Kasım Cumartesi günü Berlin'de özel maçta Almanya ve 21 Kasım Salı günü ise Cardiff'te EURO 2024 Elemeleri'nde Galler ile karşılaşacak A Milli Takım'ın TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

EURO 2024'e katılma hakkını elde ettikleri için çok mutlu olduklarını vurgulayan Kaan, "Tüm takım olarak rahatladık. Ancak yine de Galler maçını da kazanarak milli takım tarihinde ilk kez bir turnuvaya lider olarak katılmak istiyoruz. Bu turnuva için de şansımızı arttıracaktır. Turnuvaya katıldığımız için rahatladık ama Galler’e de kazanmak için gideceğiz. Yeni hocamızla neleri çalıştığımızı, öğrendiğimizi göstermek istiyoruz, bu en az 3 puan kadar önemli. İnşallah bunun için iyi hazırlanıp, iyi bir maç oynayacağız." ifadelerini kullandı.

Almanya doğumlu olan Kaan, bu ülke milli takımıyla oynanacak maçın kendisi için özel bir anlamı olduğunu da belirterek, şöyle konuştu:

Milliler, FIFA Sıralamasında Yükseldi  Milliler, FIFA Sıralamasında Yükseldi 

"Almanya maçı benim ve orada doğan birkaç oyuncu için her zaman özel oluyor. Doğduğumuz ülkede maç oynayıp başarılı olmak istiyoruz. Hocanın planları tam net bilmiyorum ama tahminim orada da birkaç yeni oyuncu, son dönemde az oynayan oyuncularımızı sahada göreceğiz. O karşılaşma hem Almanya hem de bizim için önemli bir test olacak. İkinci maç tabii ki daha ciddi. Bizim açıdan 3 puanın çok önemli olduğu bir maça çıkacağız. Galatasaray ile Münih’te oynadığımız maçta, Almanya’da oynamak adına bir test yapabildik. Büyük bir camiaya sahibiz, Galatasaray taraftarları bizi inanılmaz destekledi ama bir de o atmosferi Türk Milli Takımı ile görmek istiyoruz. Hiç deplasmandaymış gibi hissetmeyeceğimizi düşünüyorum. Son maçlarda yeni bir umut doğdu, desteklerinin tam olacağını düşünüyorum. İnşallah turnuvaya da iyi başlayıp, güzel bir atmosfer oluşturup başarılı bir turnuva geçirmek istiyoruz."

AA