Kadıköy'de bir cip sürücüsü, aracın kontrolünü kaybederek bariyerlere çarptı. Sürücü, kaza sonucunda hafif yaralandı ve frenlerinin tutmadığını iddia etti. Kazanın ardından bir süre trafik yoğunluğu yaşandı.

Olay, saat 09.00 civarında D-100 karayolu Bostancı mevkisinde, Edirne istikametinde gerçekleşti. İddiaya göre, 34 HJZ 788 plakalı cipin sürücüsü Kamber Göksu, aracın kontrolünü kaybetti ve bariyerlere çarparak yol kenarına savruldu. Kazayı gören vatandaşlar hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Polis ekipleri, benzer bir olayın tekrarlanmaması için güvenlik önlemleri alarak dubalar yerleştirdi. Yaralı sürücü, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye sevk edildi.

"Frenler Tutmadı, İnsanlara Çarpmamak için Buraya Çarptım"

Kazada hafif yaralanan sürücü Göksu, "Yukarıdan inerken frenler tutmadı. Sağa dönerek insanların arasına girmemek için buraya çarptım. Araçta yalnızdım, tek başımaydım" şeklinde ifade verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan 23 Nisan Mesajı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan 23 Nisan Mesajı

Kaza nedeniyle bir süre trafik akışında aksamalar yaşandı. Ancak kaza yapan aracın çekici yardımıyla kaldırılmasının ardından trafik normale döndü.

Kaynak: DHA