ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Diker ve yönetim  kurulu üyeleri, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak kadın girişimciler için hazırladıkları "100 Öneri Projesi"ni, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Mahinur Özdemir Göktaş’a sundular. Bakan Göktaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Bakan Yardımcısı Leman Yenigün ve Genel Müdür Gülser Ustaoğlu da yer aldı.

Toplantıda, ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Diker, projenin detayları ve hayata geçirilmesi için planlanan yol haritasını, kısa, orta ve uzun vadede hedeflenen sonuçları anlattı. Ayrıca her bakanlık kapsamında ayrı ayrı çalışılmış bu önerilerin uygulanabilirliğini sağlamak amacıyla bir mevzuat komisyonu kurulmasını talep ederek önerilerin kanunlaşması için destek istedi.

F2-12Kadın Girişimciler için 100 Öneri Projesinde kadın girişimcilerin ekonomik, sosyal ve eğitim alanlarında güçlenmeleri için ihtiyaca yönelik yazılmış olan öneriler bulunmakta. Bu öneriler, Türkiye ekonomisine ve kadınların iş dünyasındaki yerine odaklanarak, mali yüklerin hafifletilmesi, fırsat eşitliği ve kadın girişimciliğinin desteklenmesi, hibe ve teşviklerin yeniden yapılandırılması ve eğitim alanlarını kapsıyor.

IMF'den Büyük Seçim Yılı Uyarısı IMF'den Büyük Seçim Yılı Uyarısı

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, toplantıda yaptığı konuşmada, ANGİKAD'ın sunduğu 100 Öneri Projesi ile kadın girişimcilerin desteklenmesi ve girişimcilik ekosistemine katkı sağlanması yönündeki çabaları takdirle karşıladığını belirtti. Girişimcilik Yolu Dönüşüm Projesi başta olmak üzere, bakanlık olarak ANGİKAD'ın diğer projelerine de destek vereceklerini ifade etti.

Bu önemli toplantı, kadın girişimcilerin güçlenmesine yönelik atılan adımların ve ortak çalışmaların önemini bir kez daha vurgulamış oldu. ANGİKAD ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliğiyle, kadın girişimcilerin karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelinmesi ve daha fazla kadının iş dünyasına katılımının sağlanması hedefleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi