Yeşilçam'ın duayen sanatçısı Kadir İnanır'dan sevenlerini üzecek bir haber geldi.

74 yaşındaki sanatçı İstanbul Beykoz'daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, bu sabah inme geçiren İnanır'ın bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği belirtildi.

Haberi alan yakınları ve Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır hastaneye koştu. Beyin damarında pıhtı attığı öğrenilen İnanır'ın yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor.

John Goodman Zayıf Haliyle Herkesi Şaşırttı John Goodman Zayıf Haliyle Herkesi Şaşırttı

Sanatçının sağlık durumuna ilişkin hastaneden resmi bir açıklama yapılmazken, yeğeni Levent İnanır, "Tıp tabiriyle emboli yani pıhtı atması oldu beyinde. Operasyonda doktorlar. Zamanında müdahale ettiler sağ olsunlar. Hayati tehlikesi kesinlikle yok zaten. Belki araz kalabilir dediler ama erken müdahale olduğu için. İyi olacak diye düşünüyoruz. Şoförü aradı beni 'hastaneye geçiyoruz' dedi. Kendi doktorlarını aradım onlar da geldiler sağ olsunlar. Hastane de zaten gerekli müdahaleyi yaptı. Ambulansı arayan onu buraya getiren Jülide hanım. Ameliyat değil, pıhtı var o pıhtıyı alıyorlar " açıklamalarını yaptı.

Kadir İnanır, 2021 yılında da beyin damarında pıhtı atması sonucu Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görmüştü.

Kaynak: DHA/AA