Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank’ın genel kurulları gerçekleştirildi. Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'nda da görev dağılımı yapıldı.    

Ziraat Bankası Genel Kurulu’nun ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Yönetim Kurulu Başkanı Burhaneddin Tanyeri ve Genel Müdür Alpaslan Çakar’ın 3 yıl süre ile yeniden seçilmelerine karar verildiği açıklandı.

Türkiye'nin 6 Aylık Bal İhracatı 17,2 Milyon Doları Geçti Türkiye'nin 6 Aylık Bal İhracatı 17,2 Milyon Doları Geçti

VakıfBank’ın genel kurul toplantısının ardından da KAP açıklaması yapıldı.  

VakıfBank’ın KAP açıklamasında, “Bankamızın 06 Haziran 2024 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Bankamız Ana Sözleşmesi İlgili Maddeleri Gereği; Sn. Mustafa Saydam'ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmesine, Sn. Cemil Ragıp Ertem'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçilmesine, Sn. Abdi Serdar Üstünsalih'in Genel Müdür olarak seçilmesine, oybirliği ile karar verilmiştir” bilgisi yer aldı.     

Halkbank’ın genel kurul toplantısının ardından yapılan KAP bildiriminde ise “Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, Sayın Recep Süleyman Özdil'in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmesine,  Sayın Mevlüt Uysal'ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmesine ve Sayın Osman Arslan'ın Genel Müdür olarak görevine devam etmesine karar verilmiştir” açıklaması yapıldı.

Öte yandan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın genel kurulunun ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında, görev dağılımı yapıldı.

Banka’dan KAP’a yapılan bildirimde, “Bankamızın 6 Haziran 2024 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı'nda; Bankamız Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Sayın Raci Kayya’nın 3 yıl süre ile, Bankamız Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine Sayın Ömer Karademir’in 1 yıl süre ile seçilmelerine, 05.06.2024 tarihli Genel Kurulda Yönetim Kurulu Üyesi olarak yeniden seçilen Sayın İbrahim Halil Öztop'un Genel Müdürlük görevinin devamına karar verilmiştir” açıklamaları yer aldı.

Kaynak: Haber Merkezi