Genç Sağlık Sen, Diva Sen, Genç Eğitim Sen, Adalet Sen, Teç Sen, Genç Belediye Sen, Adil Haber Sen ve Savdes Sen’e üye 110 bini aşkın memurla kurulan Kamu Birliği Konfederasyonu, 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkan Vekili ve Kamu Birliği Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Furkan Ali Çiftçioğlu’nun Genel Kurul’da yaptığı konuşma dikkat çekti.

Kamu Birliği Konfederasyonu’nun en genç yöneticisi olarak Genel Kurul’da bulunduğuna dikkat çeken Furkan Ali Çiftçioğlu, “Değerli büyüklerim, biz gençlere bu ülkenin sendikal kaderini değiştirmek adına verdiğiniz destek için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Kamu Birliği Konfederasyonu, bu ülkede hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadan tam bağımsız bir biçimde sürdürülecek olan sendikal mücadelenin merkezi olacaktır” dedi.

Çiftçioğlu, girdikleri yolda, birilerinin suçlamalarına maruz kalacaklarını ifade ederek, “Nitekim suçlamıştır da… Bu yolda, en ağır ithamlara maruz kalabilir, en aşağılık iftiralarla karşılaşabiliriz. Nitekim karşılaştık da… Ancak şunu herkes bilmelidir ki bizleri, hizmet olmayan hiçbir bataklığa çekemeyeceksiniz” diye konuştu.

Sendikal mücadele verdikleri bu toprakların, öz vatanları olduğuna vurgu yapan Çiftçioğlu, “Üye devşirmek için bizlere iftira atanlar, yaftalar vuranlar suçu tescil edilene kadar masumdur ancak yaptıkları helal değildir. Bürokrasiden aldığı gücü hakkı gözetmeden sendikası için kullananlar, bürokrasi ile çıkarları örtüştüğü sürece suçsuzdur ancak yaptıkları helal değildir. 20 yıldır yetkili konfederasyonun başkanlığında oturup her toplu sözleşme döneminde memuru hezimete uğratmak yasaldır ama helal değildir. Hedefe giden yolda her şeyi mubah gören, rüzgara göre yön değiştiren, ahlak nedir bilmeyen hiçbir mücadele, gerçek bir zafere ulaşamaz. Bizim mücadelemiz tüm memurlar için yeni bir yolun müjdecisidir. Bizim yolumuz yarınlarına dünden daha kararlı bir biçimde yürüyen memurların yoludur” ifadelerini kullandı.

Çiftçioğlu haklı oldukları mücadelede yasaları çiğneyip hukukun dışına çıkamayacaklarını belirterek, “Üye devşirmek için cebre ve hileye tenezzül edenlerden olamayız. Biz ahlakı yok sayıp hedefe giden her yolu meşru kabul edemeyiz. Bu ülkede ne zaman yeni bir sendika açılsa, zihinlerde beliren ilk soru, sendikanın icraatları değil, sendikanın neci olduğu oluyor. Bu anlayışı yerleştiren fosil zihniyeti tarihe gömmeye geliyoruz! Sendikacının sahibi olamaz, sendikacının partisi olamaz, sendikacının hizmet dışında bir odağı olamaz. Her biri farklı birer siyasi ideolojiyi parsellemiş olan sendika maskeli rantçıların, memurun alın terini peşkeş çekmesine artık müsaade edemeyiz” açıklamasını yaptı.

Kırıkkale'de 39 Bin Makaron Ele Geçirildi Kırıkkale'de 39 Bin Makaron Ele Geçirildi

Ümitsiz olmayacaklarını da kaydeden Çiftçioğlu, “Sendikacının hüzünlenmeye vakti yoktur, yeise kapılmaya haddi yoktur. Sendikacı başını öne eğemez. Çünkü inanıyorsak muhakkak bir yol vardır. Yol ancak helalinde yürünür ise zafer kutsaldır” sözleriyle konuşmasını alkışlar içinde sonlandırdı.

Muhabir: Ersan Akbaş