Kasımpaşa, Süper Lig'in 21. haftasında Hatayspor'u 3-0 mağlup ederek önemli bir galibiyet aldı.

Maç sonrası yapılan basın toplantısında Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, genç bir takım olduklarını belirterek maçın ikinci yarısında zorlandıklarını ifade etti.  Demirel, "1-0 mağlup olduk. Kasımpaşa'yı tebrik ediyorum. İlk yarıda iyi oynayan bir Hatayspor takımı vardı ama ikinci yarıda Kasımpaşa'nın daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bunun tam tersi olması lazımdı. Kasımpaşa 12-13 kişi ile mücadele eden bir takım. Biz ise daha rotasyonlu bir kadroyuz. Ben ikinci yarıda oyunu daha rahat geçeceğini düşündüm. Düşündüklerinizi sahaya uygulamanız gerekiyor. Bu durum bazı maçlarda zorlaşıyor." ifadelerini kullandı. 

Modern Pentatlon Dünya Kupası'nda Ankara Etabı Başladı Modern Pentatlon Dünya Kupası'nda Ankara Etabı Başladı

Uğurlu: Transfer İhtiyacımız Var

Kasımpaşa Teknik Direktörü Sami Uğurlu ise, takımının ligde en çok koşan ekip olduğunu vurgulayarak, savunmadaki eksikliklerin kendilerini etkilediğini söyledi. Uğurlu, transfer ihtiyacı olduğunu ve önlerindeki maçlarda iyi performans göstermeleri için oyuncu takviyelerine ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

Uğurlu, "Merkezde de Hajradinovic ve Aytaç Kara doğru işler yaptığında çok pozisyon buluyoruz. Ankaragücü maçı da aynı şekilde çok fazla pozisyon bulmuştuk. Ancak savunmadaki eksikliklerden Kenneth ve Sadık'ın olmaması bizi düşürdü. Rakipler için söylemiyorum. Onların da planları var. Gelişi güzel savunma arkasına atılan her topta gol yedik. Kurgu ve plan yapıyorsun ama bunu sonuca ulaşmadığında ve dönen toplardan yediğin gollerle oyundan düşüyorsun. Bugün de aynı şekilde arka arkaya maç oynuyoruz. 3 günde 1 maç oynuyoruz ama buna rağmen ligdeki en çok mesafe kat eden takımız. En çok yüksek şiddet koşan takımız. Kupa maçı da buna dahil. Oynadık kaybettik ama orada da çok pozisyona girdik." dedi.

Kaynak: DHA