İstanbul Trafiğinde Tatil Dönüşü Düzenlemesi İstanbul Trafiğinde Tatil Dönüşü Düzenlemesi

Kayseri'de para karşılığı anlaştığı iddia edilen kadınları falakaya yatırıp görüntü çeken kargocu Erkan T.'ye (35), istinaf mahkemesince 'fazla ceza' verildiği gerekçesiyle yeniden yargılandığı davada, 'müstehcenlik' suçundan 1 yıl 6 ay 22 güne düşürülen hapis cezasının gerekçesi açıklandı.

Birçok Farklı Tarihte Çekilmiş Video Var

Mahkeme, sanığın cep telefonunda depolanmış birden çok farklı tarihlerde yüklenmiş videolar bulunduğunu belirterek, sanığın müstehcenlik suçunu birden fazla kez işlediğini tespit etti. Sanığın kastının yoğunluğu gözetilerek cezanın alt sınırdan uzaklaşmak suretiyle belirlendiği ve cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri göz önünde bulundurularak 'iyi hal' indirimi yapılarak hükmün açıklanmasının geri bırakıldığı belirtildi.

Güzel Dediklerine 500 TL, Çirkin Dediklerine 250 TL Ödeme 

Melikgazi ilçesinde kargo şirketinde çalışan, evli ve 2 çocuk babası Erkan T.'nin maddi durumu iyi olmayan kadınları evine çağırıp gözlerine uyku bandı takarak, ayaklarını kelepçe ve eşarp ile bağlayıp falakaya yatırdığı iddia edildi. Falakaya yatırdığı kadınlardan 'güzel' dediklerine 500 TL, 'çirkin' dediklerine 250 TL ödeme yaptığı öne sürüldü. Erkan T., falaka görüntülerini de kayıt altına aldı ve başka kadınlara çektiği videoları gönderdi. Suç duyurusu üzerine gözaltına alınıp adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Eşe Eziyet Suçundan Beraat Etti

Erkan T. hakkında eşi H.T.'ye eylemleri nedeniyle 'eşe karşı eziyet çektirme' suçundan açılan kamu davasında, 'müstehcenlik' suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı, 'eşe karşı eziyet' suçundan ise delil yetersizliğinden beraat etti. İstinaf mahkemesi, sanığa verilen cezanın hukuka aykırı olduğunu belirterek, dosyayı yeniden yerel mahkemeye gönderdi.

Müstehcenlik Suçundan 1 Yıl 6 Ay 22 Gün Hapis

Yeniden yargılanan Erkan T.'ye, 'müstehcenlik' suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı. Sanık, videoların zorlama olmadığını, eşinin rızası ile çekildiğini öne sürdü. Mahkeme, sanığın telefonunda depolanan videolardan, kendi eşi ve başka bir kadın ile çekildiği tespit edilen videoların müstehcenlik suçunu birden fazla kez işlediğini belirterek cezayı belirledi.

Kaynak: DHA