Kayserispor, Süper Lig'in 19. haftasında evinde konuk ettiği Sivasspor'a 3-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından önemli açıklamalarda bulunan Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Türkiye Futbol Federasyonu'na seslenerek, “Lige ayar çekmek isteniyorsa söylesinler biz çekiliriz. Kim ayar çekmek istiyorsa o lige devam eder" dedi.

Sezon başından itibaren hakemlere ve Türkiye Futbol Federasyonu'na altında art niyet olmadan baktıklarını söyleyen Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, “Bugün de Türkiye Futbol Federasyonu’nu yaptığı işlerde dikkatli olmaya davet ediyorum. Sakin atın tekmesi pek olur. Umarım ki biz beyefendiliğimizi ve koymuş olduğumuz adam tavrını bozmayız. Herkes dikkat etsin. Lige ayar çekmek isteniyorsa söylesinler biz çekiliriz. Kim ayar çekmek istiyorsa o lige devam eder. Ayıp ediliyor, yakışmıyor" açıklamalarını yaptı. 

Ali Çamlı, geçen hafta Konyaspor maçında aleyhlerine verilen penaltıların evlere şenlik olduğunu ifade ederek, "Bu maçta verilen penaltıya biri penaltı derse çıkıp özür dileyeceğim. Bir maç nasıl bu kadar provoke, nasıl rezil edilir? Bugün bir örneğini gördük. Bu hakemi ilk Süper Lig maçında böyle bir karşılaşmaya veriyorsanız düşünmek lazım. Biz yolumuza devam edeceğiz. Takımla ilgili endişemiz yok. Onların önümüzdeki günlerde ligi tekrar sarsacağına yürekten inanıyorum. Bu işin provokasyonuna soyunanlar vazifelerini yapmaya devam ediyor ama hala bu işi yönetenler uyumaya devam ediyor” diye konuştu. 

Sivasspor Pendikspor’u 4 Golle Mağlup Etti Sivasspor Pendikspor’u 4 Golle Mağlup Etti

Kaynak: DHA