Ankara'da FOMGET G.S.K Zaferi: Şampiyonluk İddiası Sürüyor! Ankara'da FOMGET G.S.K Zaferi: Şampiyonluk İddiası Sürüyor!

Kayserispor, Süper Lig'in 21. haftasında sahasında İstanbulspor'a 1-0 mağlup olarak zorlu bir süreci daha geride bıraktı. Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında Kayserispor Yardımcı Antrenörü Fevzi Korkmaz ve İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz açıklamalarda bulundu.

Kayserispor Yardımcı Antrenörü Fevzi Korkmaz, maçtan duydukları üzüntüyü ifade ederek, "Kazanmayı çok istediğimiz bir maçtı. 5 maçlık bir süreçten geçtik. Bu süreci kırmak istiyorduk. Elimizden gelen gayreti gösterdik ama olmadı. Uzatmaların son bölümünde yediğimiz bir gol ile mağlup olduk. Zor bir süreçten geçiyoruz. Aslında maçı bitirdiğimiz 11, bu içinden geçirdiğimiz zor sürecin bir özeti gibi. Çok üzgünüz. Rakibimizi tebrik ediyoruz." şeklinde konuştu.

Uzun Zamandır Skor Alamayan İstanbulspor, Galibiyetten Memnun

İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz ise, uzun süredir skor alamayan bir İstanbulspor'un daha iyi bir performans sergilediğini belirterek, "Uzun zamandır skor alamayan bir İstanbulspor'a bu hafta içi göreve başladık. Kayserispor'un içinde bulunduğu durum, yani 6 haftalık serüveni aslında bize mental bir strateji oluşturma şansı vermişti. Yani maçı 0-0 taşıyabildiğimiz her dakika, daha fazla kaosa döneceğini Kayserispor adına öngörmüştük. Düşündüğümüz gibi oldu. Gol beklentisi oranlarına baktığımız zaman zaten daha çok alan bulan, daha çok gole yakın olan takım bizdik." şeklinde konuştu.

Ayrıca, Korkmaz garip goller kaçırdıklarını ifade ederek, "İstanbulspor kurulduğu günden bu yana sahaya nerede olursa olsun kazanmak için çıkan, olumlu futbol üretmek için sahaya çıkan bir takım. Bunu 1930-35 senesinde yazılmış makalelerde görüyoruz. Şimdi bizim işimiz şu; giderek kalitesi ya da talebi düşmekte olan Türk futboluna bundan sonraki 17 maç boyunca olumlu futbol oynamak olacak. Şu an hedefimiz 17 maç boyunca tartışılmadan Türk futboluna katma değer üreterek, ligin rekabet kalitesini artırarak sezonu tamamlamak." şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA