Keçiören’de Hıdırellez Bayramı coşkuyla kutlandı. Baharı, bolluğu ve bereketi simgeleyen Hıdırellez için Keçiören Belediyesi tarafından Kalaba Kent Meydanı’nda tören düzenlendi.

Ankara'da İnşaattan Düşen İşçi Yaşamını Yitirdi Ankara'da İnşaattan Düşen İşçi Yaşamını Yitirdi

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan’ın ev sahipliği yaptığı Hıdırellez Bayramı kutlamasında, meydanda yakılan ateşin üzerinden atlanarak Türkleri simgeleyen çekiçle örs dövme etkinliği de gerçekleştirildi.

Kutlamalarda seymen gösterilerinin yanı sıra Türk Cumhuriyetlerinden birçok ülkeye özgü geleneksel halk dansları da sergilendi.

Kutlamaya katılan vatandaşlara Hıdırellez kurabiyesi ve su ikramında bulunuldu.

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan katılımcılara yaptığı konuşmada, Hıdırellez’in, sadece baharın gelişini değil aynı zamanda birlik, kardeşlik ve dayanışmayı da simgelediğini söyleyerek “Hıdırellez sadece bir mevsimin başlangıcını değil, aynı zamanda insanların bir araya gelerek kutlama, paylaşma ve umut dolu bir geleceğe adım atma günüdür. Bu özel günü kutlarken, birlikte geçireceğimiz güzel anların hatırasını yaşatalım ve birbirimize umut dolu yarınlara adım atmamız için ilham olalım” mesajını verdi.

Kaynak: Bülten