Mardin'de Sulama Boruları Ateşe Verildi Mardin'de Sulama Boruları Ateşe Verildi

Antalya'da Kemer Belediyesi tarafından kamyonla yaylalardan getirilerek Atatürk Parkı ve Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'na dökülen kar, çocukları ve ailelerini sevindirdi.

Kemer'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, ilçe merkezindeki çocukları ve vatandaşları da sevindirdi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun talimatıyla Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yaylalardan kamyonlara yüklenen kar, Atatürk Parkı ve Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'na taşındı.

Parklardaki kar yığınını karşılarında gören çocuklar ve aileleri eğlenceli anlar yaşarken, Kemer'deki yerleşik yabancılar da güzel vakit geçirdi.

İlk defa kar gören çocuklardan bazıları sevinç çığlıklarıyla doyasıya kar topu oynarken bazıları ise kardan adam yaptı. 

Vatandaşlardan Gözde Sezer, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun çocuklara verdiği kıymetin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Başkanımız çocuklarımızın eğitimine çok önem veriyor. Onlar sevinsin ve mutlu olsun diye kar getirmiş. Çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluğu görüyorsunuz. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.

Zeynep Özçelik, "Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarım kaç gündür 'biz neden kar göremiyoruz' diye söylüyordu. Çocuklar bir anda karşılarında kar görünce çok mutlu oldu. Başkanımızın özellikle çocuklara eğitim konusunda önem vermesi ve çocukları mutlu etmek için elinden geleni yapması bizi çok mutlu ediyor. Her şey için teşekkür ediyoruz" dedi.

Kaynak: DHA