Kezban Yavuz aday olarak belirlenmesini şu sözlerle anlattı; "Ben zaten partilerle beraber projelerde ve çalıştaylarda yer alıyordum. Zaten belediyeciliği bir sosyal sorumluluk olarak düşünüyorum. Her Türk vatandaşının özellikle günümüzde bir parça siyasette olması gerektiğini de düşünüyorum. Türkiye’yi ilgilendiren Türkiye’yle ilgili şeylerde herkesin söz hakkı olması gerekiyor. Çünkü insanlar sohbet ederken bile korkuyor. Aman konuşmayalım, aman bize ne, aman diye diye nereye kadar gideceğiz? Burası bizim ülkemiz. Bizim ülkemizle ilgili şeyleri de biz konuşup biz tartışacağız. Ben bunu bir vatandaşlık sorumluluğu olarak görüyorum. Süreç böyle işledi".

Mamak'ın Ankara'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olduğuna ve pek çok eğitim öğretim kurumuna ev sahipliği yaptığına değinen Mamak Belediye Başkan Adayı Yavuz; "Musıki Muallim Mektebi, Mülkiye, Osmanlı’dan bugüne gelmiş çok kıymetli eğitim kurumlarıdır. Ankara’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir Mamak. O bölge gerçekten hak ettiği yerde mi? Mamak geçmişten bugüne bir eğitim merkezi. Kendine has bir cazibesi var. Ankara’nın kalbi neden Mamak olmasın? O bölge bunu hak etmiyor mu? Bence kesinlikle hak ediyor. Önce Mamak neden olmasın? Biliyorum şu anda söylerken hayal gibi geliyor ama birinin oraya dokunmasıyla doğru hamleyi yapmasıyla önce Mamak olabilir" dedi.

Ankara Kent Konseyi’nden 3 İlçeye Ziyaret Ankara Kent Konseyi’nden 3 İlçeye Ziyaret

"Önce Mamak" diyen Kezban Yavuz, Mamak'ın gençler için bir cazibe merkezi haline geleceğini söyleyerek; "Gençlerin cazibe merkezi haline gelen bir Mamak hayal ediyorum. Mamak’ta oturuyorum demekten gurur duyan insanlar hayal ediyorum. Çocukların ilgilerinin ve yeteneklerinin keşfedildiği, kariyer planlarının yapıldığı bir Mamak var düşlerimde. Gençlerin başarılı olması için etüt merkezlerinin açıldığı, hatta kreş döneminde verimli bir ortamda yetişebildiği bir ilçe olmalı Mamak.Anne babalarçocukları için endişelenmemeli.Kadınların istediği saatte evine dönmesini istiyorum.İlçemizde emekli insanların huzurla sokağa çıkıp marketten alışveriş yapmasını istiyorum. İnsanların ben iyi ki burada oturuyorum dediği, Ankara’da önce biz varız dediği bir semt hayal ediyorum ve elbette artık ben de orada yaşamak istiyorum" şeklinde konuştu.

Muhabir: Arda Kemal Atay