Kırıkkale'de düzenlenen  Çevre Haftası etkinliği kapsamında, Belediye Başkanı Ahmet Önal, belediye personeli ve gençlerle kent merkezinde temizlik yaptı.

Kırıkkale Belediyesi önünde toplanan Önal ve beraberindekiler, Zafer Caddesi, Hüseyin Kahya ve Meyhoş parkları ile Cumhuriyet Meydanı'nda çevre temizliği gerçekleştirdi.

Başkan Önal, temizlik faaliyetinin ardından yaptığı açıklamada, etkinliği Dünya Çevre Günü'nün anlam ve önemini anlatmak ve bu bilinci yaşatmak amacıyla düzenlediklerini belirtti.

Etkinliğe ciddi katılım olduğunu, cadde, sokak ve parklarda temizlik yaptıklarını aktaran Önal, şöyle konuştu:

"Hem vatandaşımıza çevrenin önemini anlatmaya çalışıyoruz hem de gördüğümüz noktalarda müdahil oluyoruz. Epey çöp de topladık. Aslında geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Çünkü topladığımız çöplerin büyük bir kısmı geri dönüşüme uygun malzemeler. Geri dönüşüm aynı zamanda ekonomik katkısı ve değeri olan bir konu. Dünyada son dönemde geri dönüşümle ilgili ciddi adımlar atılıyor. Bizim de Kırıkkale Belediyesi olarak ciddi çalışmalarımız var. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyoruz, yaşadığımız kentin, coğrafyanın, bölgenin temiz tutulması her şeyden önemli."

Bodrum’da Acı Olay! İşçiler Metan Gazından Zehirlendi Bodrum’da Acı Olay! İşçiler Metan Gazından Zehirlendi

Önal, Kırıkkale'yi daha yaşanabilir hale getirmek için sahada olduklarını belirterek, vatandaşları da sürece dahil etmek istediklerini kaydetti.

Kaynak: AA