Kırşehir'de, bekçi B.Y. (31) ve beraberindeki meslektaşları, K.B. (35) ile yanındaki 2 kişiyi gürültü yaparak çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle uyardı. Bekçiler bölgeden ayrıldıktan sonra kendilerini takip eden gruptan K.B.'nin bıçaklı saldırısı sonucu B.Y., kalbinden aldığı darbeyle yaralandı. B.Y. hastaneye kaldırılırken, saldırgan gözaltına alındı.

Bıçaklı saldırı olayı, dün gece saat 23.00 sıralarında Kırşehir merkeze bağlı Ahi Evran Mahallesi'nde meydana geldi. 

Ahi Evran Mahallesi'nde görev yapan, aralarında B.Y.'nin de bulunduğu mahalle bekçileri, mesaisi bittikten sonra arkadaşlarıyla birlikte sokak arasında, iddiaya göre alkol alan K.B. ve yanında bulunan 2 kişiyi gördü. 

Topuklu Ayakkabı Erkekler İçin Üretilmişti! Topuklu Ayakkabı Erkekler İçin Üretilmişti!

Bekçiler, 3 kişiyi çevreye rahatsızlık verdiği gerekçesiyle uyardı. Ardından bölgeden uzaklaşan bekçileri yaklaşık 500 metre takip eden gruptakilerden K.B. ile bekçi B.Y. arasında tartışma çıktı.

Yaşanan gerginliğin ardından K.B., cebinden çıkardığı bıçakla bekçi B.Y.'yi kalbinden yaraladı. Saldırgan diğer bekçiler tarafından etkisiz hale getirilirken, ihbar üzerine adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Ağır yaralanan B.Y., olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Saldırgan K.B. ile beriberindeki 2 kişi gözaltına alındı. 2 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Kaynak: DHA