Balıkesir ve Bursa'da Organize Suç Örgütü Çökertildi Balıkesir ve Bursa'da Organize Suç Örgütü Çökertildi

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bulunan ve 6 aydır kapalı olan bir kafede, içerisindeki malzemeler 2 gece üst üste çalındı. Kafe sahibi Eyüp Mansuroğlu, 2 milyon liralık malzemenin çalındığını belirterek, içeride oturulduğunu, içki içildiğini ve uyuşturucu kullanıldığını ifade etti. Polis, 3 hırsızlık şüphelisini tutukladı.

Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde bulunan kafeye giren hırsızlar, canlı müzik yayınında kullanılan ses sistemi, televizyon, bilgisayarlar, kahve ve çay makineleri ile mutfak gereçlerini çaldı. Kafenin sahibi Mansuroğlu, kapının açıldığını fark ederek polise ihbarda bulundu. Hırsızlık olayının ardından kafeye ikinci bir hırsızlık daha gerçekleştirildi.

Şüpheliler Yakalandı, Çalınan Malzemeler Bulundu

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucunda M.A.Ç., K.G. ve E.Ö. isimli şüpheliler yakalandı ve çalınan malzemeler bulundu. 3 şüpheli, tutuklanarak adliyeye sevk edildi.

Kafeyi çalıştıracak eleman bulunamadığı için kapattığını belirten Mansuroğlu, kafenin bir gece soyulduktan sonra bir gün sonra tekrar soyulduğunu dile getirdi. Malzemelerin çalındığını gören Mansuroğlu, camların kırıldığını ve talan edildiğini söyledi. Olay yerinde yapılan incelemede, içki içildiği ve uyuşturucu kullanıldığının tespit edildiğini belirtti.

Kaynak: DHA