Konya’da Ş.B. (30), evlerine yaklaşık 1,5 kilometre mesafedeki sitesinin bahçesinde ölü bulundu. Vücudunda darp ya da yara izine rastlanılmayan Ş.B.’nin kesin ölüm nedeni, otopsinin ardından belirlenecek. Ş.B.’nin kız kardeşi G.B. (26) de evinde ölü bulundu. G.B.’nin hap içerek öldüğü belirlendi.

Saat 10.30 civarında Selçuklu ilçesi Malazgirt Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi'ndeki bir sitede yaşanan olayda, bahçede hareketsiz bir şekilde yatan bir kadın, sitedeki insanlar tarafından fark edildi ve hemen polise haber verildi.

Sivas'ta İki Otomobil Çarpıştı: 10 Yaralı Sivas'ta İki Otomobil Çarpıştı: 10 Yaralı

Polis ve sağlık ekipleri olay yerine yönlendirildi. Kadının adının Ş.B. olduğu belirlendi ve maalesef hayatını kaybettiği anlaşıldı. Ş.B.'nin ailesiyle yaşadığı evin, Malazgirt Mahallesi Cumba Sokak'ta bulunan bir konumda olduğu tespit edildi. G.B.'nin cansız bedeni, otopsi için Konya Şehir Hastanesi'nin morguna götürüldü. Otopsi sonrasında G.B.'nin ölüm nedeni netleşecek, ancak vücudunda herhangi bir darp ya da yara izine rastlanmadığı belirtildi.

Bu sırada, Ş.B.’nin kardeşi G.B.’nin de saat 06.30 sıralarında evlerinde ölü olarak bulunduğu öğrenildi. G.B.’nin, hap içerek yaşamına son verdiği tespit edildi.

Polis, iki kardeşin ölümünü araştırmak için çalışma başlattı.

Kaynak: DHA