Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı’nda oynanan maçtan sonra İstanbulspor Teknik Direktörü Hakan Yakın ve Konyaspor Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Hakan Ünal düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulundu.

Adana Demirspor ve Kayserispor Berabere Kaldı Adana Demirspor ve Kayserispor Berabere Kaldı

Hakan Yakın maça çok iyi başladıklarını aktararak; “Bunu istiyorduk. Bayağı da baskı yaptık. Rakibe pozisyon vermedik, çok pozisyona girdik ve topu da iyi çevirdik. İlk yarı golü bulmamız lazımdı. Öne geçmemiz normal durum olurdu. Rakibe hiç pozisyon vermedik, şansı da yoktu. Sadece ofsayttan bir şutları gol oldu. Geçtiğimiz maçlardaki gibi ilerde pozisyona giriyoruz ama atamıyoruz maalesef. İlk kez bir maçı gol yemeden bitiriyoruz. Tüm takımı tebrik ediyorum ama sonuçta memnun değilim çünkü galip gelemedik. Yenilgi gibi alıyoruz bu maçı çünkü 3 puana ihtiyacımız vardı" şeklinde konuştu.

Konyaspor Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu olan Hakan Ünal ise, takımda 2 haftadır genel bir düşüşün olduğunu belirtti. Ünal şunları kaydetti; “Kaybettiğimiz 2 maç, en son Fenerbahçe maçındaki sonuç bizi zor bir duruma soktu. Mental olarak hazırlanmaya çalıştık, kısmen de başarılı olduğumuzu düşünüyorum. İlk devre kötü oynamadık. İkinci yarı 65'ten sonra oyundan düştük. Maç berabere bitti. Bu durumdan bir an evvel kurtulmak istiyoruz. Yönetimimiz çalışıyor, birkaç transferimiz olacak. O transferlerle Konyaspor'u istediğimiz noktaya çıkaracağımızı düşünüyorum".

Kaynak: DHA