İstanbul Boğazı'nda Arızalanan Yük Gemisi Kurtarıldı İstanbul Boğazı'nda Arızalanan Yük Gemisi Kurtarıldı

Ankara milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti’den istifa etti.

İstifasını sosyal medya hesabından “Allah'a ısmarladık İYİ Parti” ifadeleriyle duyuran Koray Aydın, “Mücadeleme Bağımsız Milletvekili olarak devam edeceğim” dedi.

Ayrılıkların zor ve hüzün dolu olduğunu ifade eden Aydın, İYİ Parti'yi büyük umut heyecan ve hayallerle; büyük emek, gayret ve fedakarlıklarla kurduklarını belirterek, İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte Türkiye’de pek çok şeyi değiştirdiğine dikkat çekti.

Ancak son iki yılda partide bir şeylerin ters gitmeye başladığını kaydeden Aydın, “İYİ Parti, tam kitlelere açılacağı bir dönemde içine kapandı, 2023 genel seçimleri öncesi yersiz ve zamansız bir şekilde ilçe ve illerde kongre sürecini başlatarak enerjisini iç rekabete harcamak durumunda kaldı” tespitinde bulundu.

Aydın huzur ve güven dolu İYİ Parti Ailesi’nin evinde artık huzursuzluk ve güvensizlik baş gösterdiğini belirterek, “2024 yerel seçimlerinde, iktidarın değirmenine su taşıyan söylem, eylem ve politikalar; milletimiz tarafından kesinlikle reddedildi ve İYİ Parti tarihinin en büyük seçim hezimetini yaşadı” vurgusunda bulundu.

İYİ Parti’deki bütün erime ve gerileme sürecinin, bizzat Meral Akşener’in sevk ve idaresinde gerçekleştiğini ifade eden Aydın, “İYİ Parti 5. Olağanüstü Büyük Kurultayının üzerinden geçen iki ayda yaşanan gelişmeler, Parti’de yönetim anlayışı bakımından bir değişim olmadığını açıkça ortaya koydu” açıklamasında bulundu.

Aydın, gelinen noktada İYİ Parti’de görüş, fikir ve önerilerine artık pek fazla ihtiyaç duyulmadığına kanaat getirdiğini de belirterek, “İYİ Partili dava arkadaşlarımla yaptığım uzun istişareler sonucunda; Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili olduğum, belli dönemlerde önemli görevler üstlendiğim İYİ Parti'den üzülerek istifa ediyorum.İYİ Parti’nin mevcut Genel Başkanı Sayın Müsavat Dervişoğlu’na ve yönetimine başarılar diliyorum.Ülkesine ve milletine aşık bir Türk milliyetçisi olarak hizmetlerime ve mücadeleme Bağımsız Milletvekili olarak devam edeceğim. Allah'a ısmarladık İYİ Parti” sözleriyle istifasını açıkladı. 

Kaynak: Haber Merkezi