Kış mevsimi gelince hastalıklar artıyor. Hastalıklara şifa veren Kuşburnu çayı birçok kişi tarafından sevilerek tüketiliyor.

1 Çay

Kuşburnu, güçlü bir C vitamini kaynağıdır ve bağışıklığı geliştirmeye yardımcı olur. İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde vücut resmen yenilenir diyebiliriz.

2 Çay

Kendinizi halsiz ve grip olacak gibi hissettiğinizde, kuşburnu çayı içerek kendinize büyük iyilik yapmış olursunuz.

3 Çay

Magnus Etkisi Nedir? Magnus Etkisi Nedir?

Kuşburnu çayı, gül bitkisinin meyvesinden yapılan bir bitki çayıdır. 

Kuşburnu çayında kafein bulunmaz. Taze veya kurutulmuş kuşburnu ile demlenebileceği gibi poşet çaylarla da demlenebilir. 

Kuşburnu çayı, gül yaprakları içermez ancak ağızda ekşi bir tat bırakır. Demlenmiş kuşburnu çayı, keskin bir koku ile zengin kırmızı renge sahiptir. 

4 Çay

Kuşburnu Çayı Faydaları Nelerdir?

-    C vitamini açısından zengindir.

-    Tansiyonu düşürür.

-    Sindirim sağlığına yardımcı olur.

-    Kilo kaybında yardımcı olur.

-    Kalp sağlığına iyi gelir.

-    Cilt yaşlanmasına iyi gelir, genç görünüme yardımcı olur.

5 Çay

Kuşburnu Çayı Zayıflatır mı?

Kuşburnu çayının zayıflatma üzerinde etkisi bulunuyor çünkü kuşburnu çayı metabolizmayı hızlandırır. Metabolizma hızlanması olunca da kilo vermeye başlarsınız.

6 Çay

Yeni yapılan araştırmalara göre, kuşburnu kan basıncını ve kolesterolü azaltıyor, aynı zamanda obezite tedavisinde de kuşburnu kullanılabiliyor.

Yalnızca kuşburnu çayı tüketerek zayıflayacağını düşünenler yanılmış olur. Bunu mutlaka aktivite yaparak veya beslenmeniz ile desteklemeniz gerekir.

Kaynak: Yağmur Temiz