Çiçek Ayının Katilleri filmindeki rolü ile bu sene En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ının en büyük adaylarından olan Lily Gladstone Oscar'ı kazanamamasının bir önemi olmadığını açıkladı. 

ABD'li aktris, ödülü kazansaydı Akademi Ödülü'nü kazanan ilk Kızılderili oyuncu olarak tarihe geçecekti. Ancak Akademi, Zavallı Şeyler filmindeki rolüyle Oscar'ı Emma Stone'a verdi.  

O günü değerlendiren Lily Gladstone, Oscar'ı kazanıp kazanmamasının önemli olmadığını söyleyerek ödülü Emma Stone'a kaptırdıktan sonra eve döndüğünde kimsenin üzülmediğini sözlerine ekledi.

Kabilesinin ve tüm konfederasyonunun bir Lily Gladstone Günü için nasıl bir araya geldiğini de hatırlatan başarılı oyuncu, "ABD'nin her köşesinden iki bin kişi geldi. Kesinlikle hayatımda başıma gelen en dokunaklı şeylerden biriydi" dedi. 

Idris Elba, ABD'yi Füze Saldırısından Kurtaracak Idris Elba, ABD'yi Füze Saldırısından Kurtaracak

Gladstone ödülü kaybettikten sonra yaşananları da "komik" olarak nitelendirerek, "Etkinliğin organizatörleri beni önceden aradı ve çocuklara vermek için Oscar'a benzeyen bir sürü küçük karton altın adam heykeli kestiklerini söylediler. Bunun iyi olup olmadığını ya da duygularımı incitip incitmeyeceğini sordular. 'Hayır, kesinlikle hayır' dedim" diye konuştu.

Sonrasında kimsenin ödülü kazanamadığına üzülmediğini belirten Gladstone, Altın Küre'de en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandığını belirterek, "Altın Küre gerçekleştiğinde, sektörden çok uzakta olan birçok insan bunun Oscar olduğunu düşündü. Bu filmin ödüllendirilmiş olması ve hala anlamlı bir an olmasıyla ilgili. Bu yüzden elimde o heykelle eve yürüyüp yürümemem önemli değil" açıklamalarını yaptı.

Muhabir: Ersan Akbaş